LM: ZAKSA zbyt mocna dla Karlovarska

Zawodnicy ZAKSY dobrze rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów.  W pierwszym meczu w rozgrywkach drużyna z Opolszczyzny pokonała CEZ Karlovarsko 3:0.

Nie najlepiej mecz zaczęła ZAKSA. W początkowym etapie drużyna z Czech prowadziła 3:!. Zespół z Kędzierzyna-Koźla jednak poprawił swoją koncentrację co skutkowała lepszym przyjęciem i skutecznym atakiem.  Po dobrym ataku Sama Deroo  było 12:9 dla ZAKSY.  Dobra gra drużyny z Opolszczyzny skutkowała coraz większą dominacją gospodarzy. Seta zakończył rewelacyjny atak Łukasza Wiśniewskiego.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Po zagrywce Wiśniewskego w siatkę był remis 2:2. Od tego czasu ZAKSA  zaczęła budować swoją przewagę nad przeciwnikiem. Dobrą grą w  ataku popisywał się Filip Rojlek jednak i na niego ZAKSA znalazła sposób, po potrójnym bloku na tablicy świetlne było 10:6.  Gospodarze nadal budowali swoją przewagę. Kropkę nad i postawił Łukasz Kaczmarczyk, swoim skutecznym atakiem.

Trzeciego seta rozpoczął  skutecznym atakiem O’DEA. Goście poprawili swoją grę w bloku i zaczęli popełniać mniej swoich błędów. Mimo lepszej gry rywali ZAKSA nadal kontrolowała spotkanie. P
o skutecznym ataku Wiśniewskiego było 18:14. Czesi mieli problem ze skutecznym atakiem co gospodarze wykorzystali. Mecz zakończył, skutecznym atakiem, rewelacyjnie grający Wiśniewski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL) – CEZ Karlovarsko (CZE) 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

ZAKSA: Kaczmarek (16), Wiśniewski (8), Śliwka (9), Deroo (16), Sacharewicz (6), Zatorski (libero) oraz Koppers i Kalembka
CEZ: O’Dea (4), Hudecek (1), Van Haarlem, Patocka, Rejlek (7), Zmrhal (10), Pfeffer (libero) oraz Penrose (3), Dzavoronok i Beer (3)