ME: Belgia z pierwszą wygraną

Trzeci dzień meczowy fazy grupowej w Krakowie – grupa A, to dwa kolejne mecze. W pierwszym zmierzyła się Belgia z Grecją. Przed tym meczem obie drużyny miały na koncie zaledwie po jednym punkcie i brak zwycięstw.

Belgowie byli faworytami tego starcia i w pierwszym secie szybko przełożyli to na grę, szybko uruchamiając wszystkie strefy ataku na siatce – 18:10. Bardzo skutecznie w ataku prezentował się Deroo. Grecy starali się walczyć, jednak brak obrony przekładał się na słabą grę na siatce, a w konsekwencji szybką porażkę w secie otwarcia.
Druga partia, to wyrównana gra po obydwu stronach siatki. Grecy wyszli nawet na prowadzenie, po asowej zagrywce Voulkidisa -11:12. D’Heer serwując asa doprowadził do remisu, a przewagę Belgia uzyskała atakiem – 17:16. Belgowie końcówkę rozegrali na swoją korzyść, a partię zakończył punktowy blok.
Trzeci set Belgia rozpoczęła idąc za ciosem. Dobre ataki D’Heera dały przewagę, którą utrzymywali – 9:5. Grecy walczyli do końca, zniwelowali nawet nieco straty, jednak Belgowie nie wypuścili już tego meczu z rąk. Ostatni punkt meczu padł po serwisie w siatkę Greka.

Belgia – Grecja 3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

Wyjściowe składy:
Belgia: Van den Dries, Deroo, D’Hulst, Van Elsen, D’Heer, Verhanneman, Perin (L)
Grecja: Papalexiou, Petreas, Kasampalis, Andreopoulos, Protopsaltis, Kokkinakis (L)