ME: Niemcy pokonani. Polska w półfinale!

Początek wielkich emocji, w końcu to już walka o strefę medalową Czempionatu Starego Kontynentu. Polacy w ćwierćfinale zmierzyli się z reprezentacją Niemiec. Faworytem, jak w każdym do tej pory meczu byli biało-czerwoni.

Dwa bloki biało-czerwonych oraz dwa błędy rywali otworzyły spotkanie ćwierćfinałowe – 5:2. Dwa błędne przyjęcia Leona i kontry Grozera, doprowadziły do remisu 5:5. Niemcy skutecznie celowali zagrywką w Leona, co przynosiło efekt, komplikując dalsze rozegranie akcji przez Polaków – 10:11. Popełniliśmy również błędy ataku. Kubiak punktował serwisem, odwracając wynik – 13:12. Skuteczna kontra Muzaja, punktowa zagrywka Bieńka, a to zmusiło trenera Gianniego do wzięcia czasu – 16:13. Muzaj i Leon skutecznie grali w ataku, co pozwoliło odskoczyć z wynikiem – 20:15. Błąd zagrywki Hirscha dał piłkę setową Polakom, a kontratak Muzaja zakończył partię.

Druga partia, to wyrównana walka na początku, jednak błędy rywali oraz skuteczny Leon i Kubiak, pozwoliły na odjechanie z wynikiem – 14:9. W niemieckiej ekipie bombardierem był dobrze nam znany Grozer, jednak w pojedynkę nie mógł wpłynąć na wynik końcowy – 19:15. Piłkę setową mieliśmy w górze po ataku Leona z pipea, a zakończył Kubiak na skrzydle. Polska prowadziła już 2:0.

Kolejną odsłonę meczu Polska grała od początku twardo w ataku, co otworzyło seta wynikiem 3:0. Niemcy ryzykowali mocną zagrywką, co zupełnie nie było opłacalne, bowiem popełnili bardzo dużo błędów w tym elemencie – 10:7. Rywale chwilowo złapali kontakt punktowy, ale kolejny ich błąd oraz as Drzyzgi ponownie dały oddech – 15:12. W tej partii trwała nerwowa wymiana punktów, ale górą byli biało-czerwoni, którzy w ważnych momentach mogli liczyć w ataku na Leona – 20:16. Ekipa trenera Heynena nie dopuściła Niemców do głosu w tym secie, kończąc seta i spotkanie. Ostatni punkt padł po kontrataku Kubiaka.

POLACY W PÓŁFINALE MISTRZOSTW EUROPY! Rywalem będzie zwycięzca meczu Słowenia-Rosja.

POLSKA – NIEMCY 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Polska: Nowakowski, Leon, Kubiak, Drzyzga, Muzaj, Bieniek, Zatorski (l) oraz Wojtaszek (l), Komenda, Konarski, Szalpuk

Niemcy: Kampa, Schott, Fromm, , Krick, Bohme, Grozer, Zenger (l) oraz Kaliberda, Zimmermann, Hirsch, Reichert, Brehme, Karlitzek