ME: Polacy w ćwierćfinale. Hiszpania znokautowana

Polacy poszli za ciosem i w 1/8 finału Mistrzostw Europy pokonali reprezentację Hiszpanii, awansując do ćwierćfinału. Ekipa trenera Heynena była zdecydowanym faworytem tej potyczki. Nasi rodacy szybko i pewnie potwierdzili to również na boisku.

Spotkanie dobrze rozpoczęli Polacy. Ataki Muzaja oraz błędy rywali, szybko dały nam prowadzenie – 5:2. Kolejne ataki Leona, ale i punktowe zagrywki powiększyły przewagę, która była niezagrożona do końca seta – 25:18.

Dobra gra Leona, do tego swoje dokładał Kubiak, co szybko pozwoliło biało-czerwonym odskoczyć z wynikiem – 13:8. Pogubili się Hiszpanie. Zupełnie nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a Polacy wykorzystywali kolejne okazje na kontrze, pewnie wygrywając drugiego seta – 25:13.

Hiszpanie źle rozpoczęli kolejną partię, co zwiastowało kolejny szybki mecz biało-czerwonych. Dwa bloki, as Bieńka, po chwili kolejne punktowe zagrywki Leona i wynik był już jednostronny – 9:2. Polacy grali swoją siatkówkę, pokazując się dobrze w każdym elemencie – 15:7. Hiszpański trener poprosił jeszcze o czas, jednak nie miało to żadnego wpływu na grę jego podopiecznych. Biało-czerwoni szybko kończąc seta i mecz, awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

POLSKA – HISZPANIA 3:0 (25:18, 25:13, 25:16)

Polska: Nowakowski, Muzaj, Leon, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Zatorski (l) oraz Wojtaszek (l), Komenda, Konarski, Kłos, Szalpuk, Śliwka, Kochanowski

Hiszpania: Trinidad, Rodriguez Perez, Villena, Fornes, Fernandez Vallcarcel, J. Gonzalez, Gamiz (l) oraz Colito, Wigilia

W ćwierćfinale czeka na Polaków reprezentacja Niemiec, która awansowała po zwycięstwie nad gospodarzami, reprezentacją Holandii.

Holandia – Niemcy 1:3 (17:25, 22:25, 32:30, 23:25)