ME: Pora na fazę pucharową

Reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy 2019. Teraz rozpoczyna się prawdziwe granie… Autostrada do Paryża…

Polacy w fazie grupowej nie mieli wymagających rywali (Estonia, Holandia,  Czechy, Czarnogóra, Ukraina), a wygrywając pewnie swoje mecze, do 1/8 Mistrzostw Europy awansowali z pozycji lidera grupy D. To pozwoliło na uniknięcie mocnego rywala już na początku fazy pucharowej. Teraz każdy kolejny mecz jest o być albo nie być w dalszej części turnieju.

Biało-czerwoni głośno mówią, że na mistrzostwa przyjechali po złoto. Aby tak się stało, muszą pokonać w sobotni wieczór reprezentację Hiszpanii. Rywal niżej notowany i to Polska ponownie będzie faworytem. Jednak wiadomo, że to jest jeden mecz i z pewnością nie można lekceważyć teoretycznie słabszego przeciwnika.

W ćwierćfinale ewentualnym rywalem biało-czerwonych będzie zwycięzca meczu Holandia vs. Niemcy. Oranje znokautowaliśmy w fazie grupowej, zaś Niemcy – wicemistrzowie Europy z 2017 – w tegorocznym czempionacie spisują się po prostu słabo. To zupełnie inna drużyna niż dwa lata temu.

Mecze 1/8 oraz 1/4 finału (23/24 września) podopieczni trenera Heynena rozegrają w holenderskim Apeldoorn. Półfinały odbędą się 26 i 27 września, mecz o brąz 28 września, zaś wielki finał 28.

Pary 1/8 finału:

Nantes: Francja-Finlandia, Włochy-Turcja

Antwerpia: Serbia-Czechy, Belgia-Ukraina

Ljubljana: Rosja-Grecja, Słowenia-Bułgaria

Apeldoorn: POLSKA-HISZPANIA, Holandia-Niemcy

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply