MHJW: Komplet zwycięstw dla Polski

Na zakończenie XIX Memoriału Huberta Wagnera odbył się mecz Polska – Serbia. Niezależnie od wyniku, zwycięzcami turnieju byli biało-czerwoni, którzy mieli komplet zwycięstw na koncie.

Spotkanie rozpoczęło się od przedłużonej akcji i skutecznej kontry Serbów – 0:1. Atanasijević w polu zagrywki dołożył kolejne dwa oczka – 0:3. Powoli biało-czerwoni wchodzili w mecz, jednak gdy w końcu Kurek przełamał się w ataku, a później punktował polski blok, był remis 5:5. Trwała zacięta walka na siatce, jednak Semeniuk wyrzucając atak w aut dał prowadzenie rywalom – 11:12. Zagrywka Janusza dała kolejny remis – 15:15. Polacy wzmocnili serwis, punktowali blokiem, a w rezultacie odskoczyli z wynikiem w końcówce partii – 22:19. Asa dołożył Bieniek, a po ataku Semeniuka była piłka setowa w górze. Polacy objęli prowadzenie w meczu.

Drugi set, tak jak poprzedni lepiej rozpoczął się dla Serbów – 4:7. Polacy mieli sporo niedokładności we własnej grze, przez co nie mogli wyrównać wyniku. Dopiero dwa kolejne asy Janusza doprowadziły do stanu 12:12. Dobry mecz rozgrywał Kwolek na skrzydle – 15:15. Fragment wyrównanej gry. Efektowny blok Polaków zmusił trenera Kolakovicia do wzięcia czasu – 20:20. Emocji w tej partii nie brakowało. Skuteczny blok Kaczmarka i Bieńka, ale niestety następnie błąd serwisowy – 22:22. Jako pierwsi piłkę setową mieli w górze Polacy, po ataku blok-aut Bieńka – 24:23. Semeniuk postawił kropkę nad “i”.

Kolejna partia była kontynuacją zaciętej i wyrównanej walki – 6:6. Atanasijević serwując asa dał przewagę Serbii – 7:8. Biało-czerwoni w tej partii gonili wynik, jednak znowu pojawiły się niedokładne zagrania na siatce – 13:16. Kontratak Kwolka po dobrej zagrywce Fornala, wprowadzonego zadaniowo, zniwelował straty – 15:16. Kovacević sprytnie obił polski blok, ponownie dając oddech swojej drużynie – 15:18. To jeszcze nie koniec emocji w tej partii. Blok na Kovaceviciu dał kolejny kontakt Polakom – 18:19. Atanasijević kończył kolejne ataki, ale Podrascanin oddał nam punkt wpadając w siatkę – 21:22. Efektowny blok na Ivoviciu i kolejny remis – 22:22. Piłka setowa była w górze po kolejnym bloku, tym razem na Kovaceviciu. Błąd dotknięcia siatki przez Serbów zakończył mecz na korzyść biało-czerwonych.

Polacy wygrywając wszystkie mecze zwyciężyli cały XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

Polska – Serbia 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Polska: Kurek, Kłos, Semeniuk, Kwolek, Janusz, Bieniek, Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Łomacz, Poręba, Fornal
Serbia: Kovacević, Ivović, Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinać, Peković (L) oraz Petković, Masulović

Fot. Memoriał Wagnera, Pałczyński