MHJW: Niełatwe zwycięstwo Serbii

Drugim meczem w drugim dniu Memoriału Wagnera było spotkanie Finlandia – Serbia, czyli drużyn, które we wczorajszych swoich meczach doznali porażek. Która reprezentacja zapisze pierwsze zwycięstwo na koncie?

Teoretycznie faworytem tego starcia byli Serbowie, jednak Finowie od początku partii pokazywali, że nie są wcale “chłopcami do bicia”. Dobry początek meczu w wykonaniu Suomi skutkował prowadzeniem na przerwie technicznej 8:6. Serbowie odrobili straty w połowie seta, jednak dobra gra blokiem i pewność zagrań w ataku, ponownie dały przewagę Finom – 20:17.  Finowie dowieźli przewagę do końca, wygrywając seta, objęli prowadzenie w meczu.

Serbowie zdecydowanie na swoim poziomie rozpoczęli drugą partię. Do tego Okolić posłał asa serwisowego, a na przerwie technicznej był stan 4:8. Serbowie mieli w tym secie przewagę w każdym elemencie. Druga przerwa techniczna odbyła się przy wyniku 11:16. Pewnie dowieziona do końca seta przewaga skutkowała remisem w meczu, a ostatni punkt środkiem zdobył Simić.

Trzeci set od początku był podyktowany przez Finów, którzy podrażnieni porażką, zaczęli rywali “celować” zagrywką, ale również w ataku regularnie kończyli swoje akcje – 8:3. Serbowie po rozmowie z trenerem zaczęli odrabiać straty – 16:15. Skuteczny blok, po chwili atak Petricia i był remis 17:17. Podopieczni trenera Grbicia w końcówce pokazali trochę sprytu na siatce, a kontra Luburicia dała im decydującą przewagę – 20:23. Serbowie objęli prowadzenie w meczu – 1:2.

Kolejna partia była od początku zacięta, a na czasie technicznym przewagę mieli Finowie – 8:6. Tervaportti wznowił grę asem serwisowym. Do drugiej przerwy technicznej trwała wyrównana walka o każdy punkt – 16:15. Żadna z drużyn nie odpuszczała, przez co emocji nie brakowało, a wynik oscylował wokół remisu – 22:22. Ważną kontrę na siatce wykorzystał Okolić, a Cirović był autorem piłki meczowej – 23:24. Suomi odwrócili jeszcze wynik, ustawiając skuteczny blok, co skutkowało grą na przewagi – 25:24. Ostatecznie górą byli Serbowie, którzy wygrali 3:1 w setach.

FINLANDIA – SERBIA 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 26:28)

Finlandia: Tervaportti, Makinen, Krastins, Sivula, Sinkkonen, Kaurto, Kerminen (L) oraz Siirila, Ojansivu, Ivanov, Suihkonen

Serbia: Petrić, Cirović L, Batak, Simić S, Luburić, Podrascanin, Majstorović (L) oraz Okolić, Ivović