MŚ, gr.A: Polska wygrywa z Kamerunem 3:1

Kameruńczycy zdobywają pierwszy punkt 1:0. Mboulet atakuje z prawego skrzydła 2:1. Wlazły zablokowany 3:1. Autowy serwis Wlazłego 4:2. Możdżonek uruchomiony na środku 5:4. Kamerun odskakuje na trzy oczka 7:4. Polacy na pierwszej przerwie technicznej przegrywają 5:8. Autowy atak Wounembaina 8:6. Dynamiczne zbicie Winiarskiego na lewej stronie 9:7. Z krótkiej przesuniętej punkt zdobywa Możdżonek, Ignaczak dobrze spisuje się w obronie 10:9. Wounembaina obija polski blok 11:9. Nie do obrony atak Wlazłego 13:12. Wlazły w kontrze bije bezpośrednio w aut 16:13 – druga przerwa techniczna. Wlazły nie przedziera się przez blok rywali, Kameruńczycy zwiększają prowadzenie 18:14. Awal w pojedynkę blokuje Winiarskiego 20:14. As Wlazłego 20:16. Na boisku pojawia się Konarski i od razu zdobywa punkt w ataku 21:17. Dobra zagrywka Winiarskiego, Mika zablokowany 22:17. Polacy po raz pierwszy blokują przeciwnika – czujnie na siatce Konarski 22:20. W odpowiednim momencie podopieczni Antigi zaczynają odrabiać straty.  Możdżonek serwuje asa 22:21. Gospodarze doprowadzają do remisu 22:22. Możdżonek dobrze w obronie, Konarski nie do zatrzymania 22:23. Wrona doprowadza do pierwszej piłki setowej 23:24. Zonzon myli się w kontrze 24:25. Wlazły zablokowany i Kamerun wygrywa pierwszą odsłonę 27:25.

Wlazły rozpoczyna drugiego seta 0:1. Zonzon punktuje w kontrze 1:1. Awal zaskakuje kiwką 3:2. Kubiak bije z drugiej linii 4:3. Wlazły nie radzi sobie w ataku 8:4 pierwsza przerwa techniczna. Winiarski serwuje w aut 10:5. Blok-aut po uderzeniu Konarskiego 10:6. Wounembaina powstrzymany przez polski blok 11:8. Autowy atak Kubiaka 13:8. Błąd popełniają Kameruńczycy i oddają przeciwnikom darmowy punkt 13:10. Zaczyna funkcjonować polski blok 13:11. Gospodarze odrabiają straty – Konarski radzi sobie w ataku 13:12. Urazu nabawił się Wounembaina, ale nie opuszcza boiska. Druga przerwa techniczna 16:13. Potrójny blok w wykonaniu reprezentacji Polski 19:18. Kubiak po raz kolejny czujnie na siatce i mamy remis 19:19. Remis po ataku Konarskiego 22:22. Piłka setowa dla Polski 23:24. Zagumny sprytnie na siatce i podopieczni Antigi wygrywają drugą partię 23:25.

Gospodarze trzecią odsłonę rozpoczynają od dwupunktowego prowadzenia 0:2.  Wounembaina zablokowany 1:4. Buszek wykorzystuje dziurę w bloku i atakuje w boisko 3:7. Dobrą piłkę do ataku otrzymał Konarski i obie drużyny schodzą na pierwszą przerwę techniczną 5:8. Pipe w wykonaniu Kubiaka 6:9. Możdżonek sprawia rywalom problemy swoim serwisem 7:12. Buszek sprytnie plasuje na lewym skrzydle 11:15. Druga przerwa techniczna 12:16. Drzyzga i Możdżonek kończą akcję punktowym blokiem 13:19. Wounembaina kiwa 16:21. Kameruńczycy popełniają błąd 15:23. Kubiak sprytnie plasuje po prostej obok bloku i piłka setowa dla Polski 16:24. Koniec partii drugiej 16:25.

Konarski atakiem po prostej rozpoczyna czwartą odsłonę 0:1. Sem bije ze środka 2:2. Ndaki punktuje w kontrze na prawym skrzydle 3:3. Ndaki nie przedziera się przez polski blok i powiększa się prowadzenie gospodarzy 3:5. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 5:8. Kameruńczycy stratni są do przeciwników pięcioma punktami. Kari kiwa z drugiej piłki 8:12. Sem ze środka doprowadza do remisu, Polacy roztrwonili prowadzenie 13:13. Zespoły udają się na drugą przerwę techniczną 15:16. Kubiak atakuje na podwójnym bloku 16:18. Pojedynczy blok Wrony 16:20. Nieczyste odbicie po stronie Kamerunu 17:21. Szczęśliwie akcję kończy Wrona 21:23. As Wrony i reprezentacja Polski w górze ma piłkę meczową 21:24. Spotkanie kończy się potrójnym blokiem 21:25.

Kamerun – Polska 1:3 (27:25, 23:25, 16:25, 21:25)

Kamerun: Zonzon, Awal, Sem, Ndaki, Moussa, Wounembaina i Kamto (L)
Polska: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Wlazły, Możdżonek, Mika i Ignaczak (L)