Muszyna prawie za burtą

Impel po zwycięstwie w pierwszym meczu play off, potwierdził swoją wyższość nam „Mineralnymi” również w drugim starciu.

Drugi mecz we wrocławskiej hali Orbita rozpoczął się od wyrównanej gry. Taki stan rzeczy trwał do wyniku 19:19, kiedy to Jagieło wykonała skuteczną kiwkę, po czym błąd popełniła Brinker, co dało Muszynie przewagę w końcówce. Na niewiele to się zdało. Skuteczna Brinker oraz funkcjonujący blok wrocławianek dały kolejny remis. Ostatecznie partię otwarcia zakończyła walka na przewagi, którą wygrały miejscowe – 28:26.

Drugiego seta Impel rozpoczął agresywnie w polu serwisowym, co szybko skutkowało prowadzeniem – 8:4. Muszynianka wznowiła grę skutecznymi atakami, szybko doprowadzając do remisu 8:8. Druga przerwa techniczna odbyła się przy jednopunktowej przewadze Polskiego Cukru.  W końcówce „Mineralne” popełniły dwa błędy, a skuteczna Kaczor powiększyła przewagę, dając piłkę setową gospodyniom – 24:21. Wrocławianki prowadziły już 2:0 w meczu.

Podopieczne trenera Serwińskiego nie poddawały się do końca. Po 10-minutowej przerwie, Muszyna ponownie walczyła o każdy punkt, a wynik oscylował wokół remisu – 16:15, 21:21. Tak jak w poprzednich partiach, wrocławianki rozstrzygnęły końcówkę seta na swoją korzyść , wygrywając cały mecz 3:0.

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS  3:0  (28:26, 25:21, 25:23)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0

Muszynianka: Cvetanovic, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (l)
Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Frauke, Brinker, Kaczor Pyziołek (l)