Nowy rozgrywający w ZAKSIE

Nowym rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie młodzieżowy reprezentant Polski, Kajetan Kubicki. 

Kajetan Kubicki jest wychowankiem STS-u Skarżysko-Kamienna, swój talent szlifował m.in. w pierwszoligowym SMS-ie PZPS Spała skąd trafił na boiska PlusLigi. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w sezonie 2022/2023 w barwach KGHM Cuprum Lubin. To właśnie w klubie z Lubina nasz nowy rozgrywający zbierał ligowe doświadczenie, zyskując zaufanie trenera i w niedawno zakończonym sezonie obejmując rolę pierwszego rozgrywającego zespołu. Kajetan Kubicki, mimo młodego wieku, już zdążył wyróżnić się na krajowej scenie siatkarskiej, czego potwierdzeniem były m.in. wyróżnienia indywidualne czy miejsce w drużynie kolejki PlusLigi.

Nowy rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle to młodzieżowy reprezentant Polski. Kajetan Kubicki ma na koncie sukcesy w barwach biało-czerwonych, m.in. złoty medal mistrzostw świata w 2021 roku czy srebrny medal mistrzostw Europy we Włoszech (2022), gdzie Kajetan został wyróżniony tytułem najlepszego rozgrywającego mistrzostw. Obecnie Kajetan Kubicki reprezentuje Polskę w kadrze U-22, z którą niedawno przygotowywał się w Kędzierzynie-Koźlu do rozgrywanych w Holandii początkiem lipca mistrzostw Europy.

Kajetan Kubicki to kolejny reprezentant młodego pokolenia siatkarzy, który zdecydował się doskonalić swoje umiejętności w ZAKSIE. Jak sam przyznał to właśnie możliwości rozwoju jakie ZAKSA otwiera przed młodymi zawodnikami były dla niego istotne w podejmowaniu decyzji o swojej siatkarskiej przyszłości. – Czuję wielką dumę, że będę mógł reprezentować taki klub jak ZAKSA. Chciałbym jak najbardziej rozwinąć się jako siatkarz, jestem jeszcze młody i potrzebuję tego doświadczenia i uważam, że to jest idealne miejsce do tego. Na pewno jest duże pole do poprawy, będę mógł tutaj trenować z reprezentantami Polski czy innych czołowych reprezentacji, więc jest się od kogo uczyć – podkreślił rozgrywający.

źródło: informacja prasowa