Paweł Rusek przejmuje stery drużyny Miedziowych!

Rusek

Miedziowi otwierają nowy rozdział w swojej historii. W nadchodzącym sezonie 2021/2022 po raz pierwszy od momentu wejścia do PlusLigi Cuprum Lubin poprowadzi polski szkoleniowiec. Na fotelu głównego trenera zasiądzie Paweł Rusek – dotychczasowy drugi trener zespołu. 

Paweł Rusek doskonale zna lubiński klub. Jako zawodnik występował na parkiecie RCS-u w Lubinie w latach 2014-2017. Grał na pozycji libero. Poza miedziową drużyną reprezentował również barwy Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk i Asseco Resovii Rzeszów. Rusek miał okazję współpracować m.in. z takimi trenerami jak Roberto Santilli, Slobodan Kovač, Ferdinando de Giorgi czy Gheorghe Cretu. W 2020 roku podjął bardzo trudną decyzję – zakończył karierę zawodniczą. Okazało się to dla niego jednak dobrym wyborem, bo szybko dostał propozycję dołączenia do ekipy Cuprum Lubin jako drugi szkoleniowiec u boku Brazylijczyka Marcelo Fronckowiaka.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 PlusLigi Paweł Rusek miał okazję sprawdzenia się w nowej roli. W wakacyjnych zmaganiach na piasku, czyli w pierwszej historycznej edycji Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki świeżo upieczony trener został wrzucony na głęboką wodę. Sam poprowadził ekipę KGHM Cuprum Lubin w turnieju półfinałowym na warszawskiej Moncie, wygrywając zmagania i otrzymując bilet na finały w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w trenerskiej karierze.

Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny zawodnik po zakończeniu kariery otrzymuje szansę poprowadzenia klubu plusligowego. Wierzymy, że Paweł Rusek jest wspaniałym i perspektywicznym wyborem. To trener, który potrafi pracować z zawodnikami i rozumie ich potrzeby.

źródło: informacja prasowa

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply