Piotr Łukasik siatkarzem Ślepska Malow Suwałki!

Piotr Łukasik został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 

26-letni przyjmujący związał się z klubem roczną umową, dzięki czemu będzie reprezentował biało-niebieskie barwy do końca sezonu 2021/2022.

Łukasik rozpoczął przygodę z siatkówką w lokalnym Salosie Ostróda pod okiem trenera Marka Dudki. Talent do siatkówki przejawiał już od czasów szkoły podstawowej. Ciężka i systematyczna praca poskutkowała ofertami z największych, polskich klubów w czasach licealnych. Łukasik zdecydował się rozwijać swoją karierę w AZS-ie Olsztyn, gdzie jako 17-latek zadebiutował w PlusLidze. W stolicy Warmii i Mazur pozostał do 2014 roku, skąd trafił do pierwszoligowego KPS-u Siedlce. Na zapleczu PlusLigi rozegrał trzy sezony.

Powrót do krajowej elity nastąpił w 2017 roku. Łukasik występował wtedy w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, który po zakończonym sezonie zanotował spadek do 1. Ligi, ale rodowity ostródzianin pozostał w grze o mistrzostwo Polski. Charakteryzujący się świetnymi warunkami fizycznymi przyjmujący podpisał kontrakt z ONICO Warszawa, gdzie trafił pod skrzydła trenera Stephane’a Antigi. Z klubem z Warszawy Łukasik zdobył wicemistrzostwo Polski. Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski i medalami Pucharu Świata oraz Ligi Narodów. W 2019 roku Łukasik trafił do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie mimo problemów zdrowotnych sięgnął po złote medale m.in. Mistrzostw Polski, Superpucharu Polski i tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Powyższe sukcesy czynią zawodnika najbardziej utytułowanym siatkarzem biało-niebieskich.

Sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 11.07.1994, Ostróda
Wzrost: 208 cm
Waga: 112 kg
Zasięg w ataku: 350 cm

Statystyki Piotra Łukasika w PlusLidze:

– Rozegrane mecze: 110
– Punkty: 759
– Asy serwisowe: 17
– Punkty zdobyte w ataku: 617
– Punkty zdobyte blokiem: 125