PL: BBTS z pierwszą wygraną

BBTS w 3 kolejce PlusLigi podejmował u siebie Cerrad Czarnych. Goście przyjechali do Bielska w roli faworytów, jednak wyjechali z porażką…

Bielszczanie mocno “naskoczyli” na rywali od początku meczu – 5:1. Radomianie byli jakby zaskoczeni dobrą dyspozycją miejscowych, przez co popełniali własne błędy, a grę ciągnął jedynie Schulz. W BBTS-ie swoje robił Zawalski, punktując w każdym elemencie był zdecydowanie liderem tej partii. Bielsko pewnie objęło prowadzenie w meczu.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany na początku. BBTS ponownie wyszedł na prowadzenie pokazując dobrą siatkówkę. Tym razem jednak radomianie potrafili odrobić straty, głównie za sprawą dobrej gry Schulza w ataku, ale też za linią 9 metra. Do remisu doprowadził Lemański. Cerrad w tym secie potrafił utrzymać niewielką przewagę, a w rezultacie doprowadzić do remisu w meczu.

Kolejny set był wyrównany, a drużyny naprzemiennie zdobywały i traciły punkty, przez co wynik był do samej końcówki otwarty. Dobrą zmianę dał Rusin w radomskim teamie. W tej partii decydująca była zagrywka, która najpierw punktował Hanes, po chwili odpowiedział Zawalski, swoje dołożył Rusin, czy Nowak. Czarni za sprawą zagrywki odskoczyli w końcówce i nie oddali przewagi, obejmując prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona meczu była grana równo i ponownie o przewadze decydował serwis, tym razem Hanesa – 12:10. Cerrad nie odpuszczał i odrobił straty, a na pochwały zasługiwała nadal gra Rusina, który dał bardzo dobrą zmianę. Do samego końca ważyły się losy tego seta – 20:20, 23:23. Gospodarze wykorzystali pierwszą piłkę setową, przez co o zwycięstwie w meczu decydował tie-break.

Decydującą, krótką partię lepiej otworzyli goście, jednak popełniane później błędy zdecydowanie wybiły ich z rytmu, a BBTS przejął inicjatywę – 1:4, 7:5. Rozgrywający wykorzystywali w ataku środkowych, jednak na siatce skuteczniejsi byli miejscowi. Blok dał im piłkę setową, a Radom walczył do końca. Trzeciego set ball’a jednak bieszczanie wykorzystali, a w zasadzie to punkt oddali przyjezdni popełniając błąd zagrywki. BBTS odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, dodając dwa oczka do tabeli, zaś do Radomia wyjechał jeden punkt.

BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 15:12)

BBTS: Hanes (25), Zawalski (13), Gergye (11), Urbanowicz (10), Woch (8), Zimmermann (1), Teklak (libero) oraz Sinoski (1), Gil, Fijałek (libero)
Czarni: Schulz (24), Tammemaa (13), Lemański (9), Borges (4), Łukasik (2), Woicki (1), Masłowski (libero) oraz Rusin (13), Gąsior (1), Nowak (1), Firszt