PL: COVID w Projekcie

Projekt Warszawa informuje, iż w dniu 4 stycznia jeden z zawodników zgłosił objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem. Klub niezwłocznie przeprowadził badania, które wykazały siedem przypadków zakażenia wśród zawodników klubu. Zgodnie z wymogami regulaminowymi PlusLigi na wniosek klubu najbliższe spotkanie wyjazdowe z Cuprum Lubin (8.01) zostaje przełożone.

Zakażeni zawodnicy zostali poddani izolacji i podlegają stałej obserwacji stanu zdrowia, nadzorowanej przez lekarza drużyny – dr n. med. Grzegorza Adamczyka z Centrum Medycznego Gamma – Partnera Medycznego Projektu Warszawa.

Klub wystosował oficjalne pisma do Polskiej Ligi Siatkówki S.A. oraz pozostaje w stałym kontakcie z zarządzającym rozgrywkami PlusLigi w celu rozegrania przełożonych spotkań krajowych rozgrywek w najbliższym możliwym terminie. Terminy meczów zostaną podane niezwłocznie po ich ustaleniu wspólnie z ligą oraz drużyną przeciwną. Projekt Warszawa pozostaje także w kontakcie z przedstawicielami Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV) odpowiadającej za organizację CEV Ligi Mistrzów.

Źródło: Projekt Warszawa