PL: Cuprum z pierwszą wygraną

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie i komplet punktów na koncie! Cuprum Lubin spisało się dziś wyśmienicie, pokonując w trzech setach zespół Ślepska Malow Suwałki. Najlepszym zawodnikiem wybrano rozgrywającego Miedziowych Masahiro Sekitę.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku z prawego skrzydła Remigiusza Kapicy. Wynik wahał się w granicach remisu aż do momentu, gdy punktowym blokiem popisał się Marcin Waliński, a za chwilę asa serwisowego posłał Wojciech Ferens. W pierwszym secie gospodarze pokazali się ze świetnej strony w polu serwisowym. Zaserwowali łącznie cztery asy, psując zagrywkę zaledwie dwukrotnie. W ataku najlepiej spisywali się Kapica i Waliński, dzięki czemu przewaga Miedziowych rosła. Pod koniec seta nieprzeciętnym blokiem popisał się ich japoński rozgrywający Masahiro Sekita, a ostateczny cios zadał kapitan Wojciech Ferens.

W drugą partię lepiej weszli goście. Serię punktów suwałczan przełamał młody lubiński atakujący (1:4), ale Ci nie chcieli łatwo oddać prowadzenia (9:12). Najlepiej punktował ich atakujący Bartłomiej Bołądź. Siatkarze z Lubina sumiennie odrabiali stratę i do remisu doprowadzili przy stanie 15:15. Nie do zatrzymania był wtedy Kapica i za jego sprawą wynik odwrócił się na korzyść Cuprum (17:15). Nie musieli oni jednak długo czekać na odpowiedź przeciwnika (20:20) i w końcówce zrobiło się gorąco. Ostatecznie także drugi set padł łupem gospodarzy.

Na ostatnią partię Miedziowi wyszli maksymalnie zmotywowani i już od samego początku widać było, że będą walczyć do ostatniej piłki. Stabilne przyjęcie po ich stronie (63% pozytywnego) dobrze wykorzystywałMasahiro Sekita i kreował ciekawe sytuacje na siatce. Dobre wystawy Japończyka bombardierzy Cuprum Lubin zamieniali w punkty, a rywalom trudno było zatrzymać ich zespół, zmierzający po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem wybrano japońskiego rozgrywającego, który zdobył aż 3 punkty: atakiem, zagrywką i blokiem. Najlepiej punktującym meczu był natomiast Marcin Waliński(17 oczek, skuteczność 73%).