PL: Giani trenerem, Kurek kapitanem Zaksy!

We wtorek 11.06.2024 odbyła się konferencja prasowa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, na której przedstawiono nowego szkoleniowca zespołu. Od sezonu 2024/2025 szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Andrea Giani.

LIDER NA POKŁADZIE
Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie. Wierzymy, że jego wiedza, pasja i determinacja wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. Andrea Giani to nie tylko wybitny trener, ale także doskonały lider, który potrafi zmotywować i zainspirować swoich zawodników do osiągania najwyższych celów. Jego rola w naszym klubie będzie nieoceniona i jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów – podkreśla prezes ZAKSA S.A. – Jadwiga Cichoń.

Do zmian doszło także w sztabie, dyrektorem sportowym został Wojciech Serafin.

Kapitanem i atakującym drużyny z Kędzierzyna będzie Bartosz Kurek, który wraca do Kędzierzyna, a ostatnie lata spędził w Japonii. Nowy kapitan Zaksy z powodu obowiązków reprezentacyjnych nie mógł pojawić się na konferencji osobiście.

źródło: inf. prasowa