PL: Kolejna porażka Olsztyna

Olsztynianie borykają się z kontuzjami, co bardzo wyraźnie odbija się na ich jakości gry. W 16 kolejce AZS przegrał już 8 mecz w tym sezonie, a gra akademików była nierówna.

W olsztyńskiej Uranii mierzył się miejscowy AZS z Resovią Rzeszów, która w tym sezonie również jest prześladowana kontuzjami, ale też sportowo prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Jak się okazało, goście po bolesnej porażce z beniaminkiem, odkuli się właśnie w Olsztynie, potrzebując 4 setów do świętowania zwycięstwa.

Dobre zawody rozgrywał Bartman, który kończył kolejne ataki, ale również nękał gospodarzy swoją zagrywką. W ataku wspomagał go na dobrej skuteczności Marechal. Olsztynianie po gładko przegranym pierwszym secie, z inną energią rozpoczęli drugiego seta. Resovia popełniła kilka błędów własnych, Indykpol kończył swoje akcje, a do tego zagrywka Poręby i zbudowanej przewagi gospodadarze nie wypuścili już z rąk, kontrolując wynik do końca seta. Kolejne dwie partie rozstrzygały się na korzyść gości w końcówkach, co zakończyło mecz stanem 1:3, a tym samym 3 punkty do ligowej tabeli dopisała Resovia.

MVP: Zbigniew Bartman

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (16:25, 25:19, 23:25, 21:25)

AZS: Andringa (8), Woicki (1), Mika (5), Poręba (3), Żaliński (29), Mousavi (13), Żurek (libero) oraz Kowalski, Pietraszko, Sokołowski (1)
Resovia: Krulicki (6), Lemański (7), Shoji (1), Hoag (16), Bartman (22), Marechal (15), Mariański (libero) oraz Perry (libero), Kosok, Komenda (1), Rousseaux (1)