PL: Mistrz szybko uciszył beniaminka

Suwalczanie rozegrali u siebie zaległy mecz 14 kolejki z mistrzem Polski. Od początku spotkanie trzymało w napięciu… ale tylko do końca pierwszego seta.

Pierwszy set spotkania beniaminka z mistrzem był od początku bardzo zacięty i grany na dobrym poziomie sportowym. Autowy atak Barotiego oraz kolejny skuteczny cios Szerzenia na kontrze dały przewagę miejscowym – 13:10. Zaksa Szybko odrobiła straty i ponownie trwała zacięta walka o każdy punkt. Obie drużyny popełniały błędy własne, jednak po obydwu stronach odważnie i skutecznie funkcjonował atak. Ostatecznie partię zamykała gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali ci bardziej doświadczeni, przez co Kędzierzyn prowadził w meczu.

Wynik drugiej partii został ustawiony przez gości już na początku seta, kiedy ustawili dwa puntowe bloki, do tego miejscowi dopuścili się dwóch błędów i tablica wskazywała stan 2:8. Ta odsłona meczu od początku do końca była kontrolowana przez gości, którzy pewnie wygrali do 18.

Trzeci set również kontrolowali goście. Dwie kontry Śliwki dały dwa oczka przewagi, a z czasem powiększył przewagę Wiśniewski serwisem. Dobry mecz w ataku rozgrywał Semeniuk, a w drużynie miejscowych atak trzymał Bołądź. Zaksa trzymała poziom, ale i przebieg gry w ryzach, kończąc zwycięstwem 3:0.

MVP: Aleksander Śliwka

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25)

Suwałki: Klinkenberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Stańczak (L) oraz Fikipowicz (L), Szwaradzki, Rohnka
Kędzierzyn: Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Semeniuk, Baroti, Rejno, Zatorski (L) oraz Stępień, Grygiel