PL: Pewny triumf Resovii na Podpromiu

13 kolejkę zmagań PlusLigi rozpoczęliśmy na Podpromiu, gdzie miejscowa Resovia podejmowała Stal Nysę. Rzeszowianie byli faworytami tego meczu, prezentując dobrą postawę od początku sezonu, co dało po 12 kolejkach pozycję wicelidera tabeli. PSG natomiast po dobrym początku ligi, obecnie ma swoisty dołek, niemniej zajmuje wysokie 7 miejsce w tabeli, z dorobkiem 5 wygranych i 6 porażek.

Mecz w Rzeszowie rozpoczął się od wyrównanej gry – 5:6. Jednak kłopoty Resovii z przyjęciem, dwa błędy ataku DeFalco i wykorzystane kontry Stali, złożyły się na wyraźne prowadzenie gości – 6:10. Goście oddawali łatwe punkty po zepsutych serwisach. As Kochanowskiego i kontra Buckiego szybko skutkowały remisem 12:12. Od tego momentu Resovia przejęła kontrolę nad grą, skutecznie budując przewagę. Coraz lepiej w ataku spisywał się DeFalco. Stal miała kłopoty w przyjęciu, ale błędami własnymi podcinała sobie skrzydła – 22:18. Piłkę setową wykorzystać Cebulj efektownym atakiem, dając miejscowym prowadzenie w meczu – 25:22

Rzeszowianie w drugim secie mieli niewielką przewagę, która po błędzie Abramowicza i bloku miejscowych powiększona została do stanu 12:8. Nysa miała kłopoty z zatrzymaniem rywali na siatce, czy w obronie, a Resovia grała swoje – 20:14. Goście mieli kłopoty z własną grą, co nie pozwalało im na odrobienie strat, a Resovia po ataku z pipe’a DeFalco miała piłkę setową w górze. Partię zakończył wprowadzony na boisko Muzaj kiwką na siatce.

Trzeciego seta w ataku rzeszowian rozpoczął Muzaj za Buckiego. Początek partii był ponownie wyrównany, a przyjezdnym sygnał do walki dawał Kwasowski, kończąc technicznie ataki – 6:5. Drzyzga serwując asa powiększył różnicę do 7:5. Długa i ciekawa wymiana zakończona kontrą po bloku Ben Tary doprowadziła do remisu 12:12. Resovia szybko wróciła do dobrej gry blokiem, co ponownie zrobiło różnicę – 14:12. Rzeszowianie wrzucili kolejny bieg i w drugiej części trzeciego seta zupełnie rozbili rywali, punktując w każdym elemencie. Piłkę meczową wykorzystał Kochanowski atakiem przez środek.

Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Resovia: Kozamernik, Bucki, Kochanowski, Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Zatorski (L) oraz Muzaj
Stal: Gierżot, Ben Tara, Zhukouski, Zerba, Abramowicz, Kwasowski, Dembiec (L) oraz Buszek, Miyaura, Szczurek, El Graoui, Jankowski