PL: Podział punktów w Lubinie

Cuprum u siebie podejmowało Ślepsk, z którym w pierwszej rundzie doznało porażki 1:3. W meczu 22 kolejki siatkarskiej ekstraklasy również faworytami byli suwalczanie. Lubin jednak w tym sezonie sprawił już kilka niespodzianek…

Pierwszy set na początku był wyrównany, jednak z czasem miejscowi zaczęli popełniać za dużo błędów własnych, głównie na zagrywce. Dobra gra Ślepska w ataku i punkty oddawane przez rywali pozwoliły gościom szybko i pewnie wygrać seta.

W drugiej partii role się odwróciły. Cuprum kontrolował grę, zaś goście popełniali błędy, ale też nie mieli przyjęcia, co przekładało się na dalsze kłopoty z kończeniem akcji. Sytuacja nie zmieniła się do końca, co dało 1:1 w meczu.

Dość wyrównana zi zacięta gra trwała w trzecim secie. Jednak inicjatywa należała do gości, którzy zbudowali kilka oczek przewagi i utrzymywali ją. Dobrze grał Kujundzić i Filipiak w ataku. Ślepsk objął prowadzenie w meczu.

Kolejny set ponownie był odwrotnością poprzedniego. Gra błędów gości, wykorzystane okazje przez Cuprum i w rezultacie stan 7:2 na początek. Mimo, że był fragment, kiedy Halaba i Filipiak zniwelowali straty, po chwili znowu wkradła się nieskuteczność i gorszy fragment. Cuprum wykorzystało sytuację o doprowadziło do tie-braka.

Tie-breaka lepiej rozwinął się dla Cuprum, które miało prowadzenie przy zmianie boisk – 8:7. Po czym błąd Filipiaka powiększył różnicę. Ciężar ataku wziął na siebie Lorenc, co pozwoliło lubinianom dociągnąć prowadzenie do końca meczu. Suwałki w tej partii nie miały za wiele do powiedzenia. Dwa skuteczne bloki zakończyły mecz, co pozwoliło Cuprum wygrać mecz za dwa oczka.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (18:25, 25:18, 22:25, 25:21, 15:9)

Cuprum: Ferens, Lorenc, Pietraszko, Krage, Pająk, Berger, Szymura (L) oraz Kapica, Kubicki
Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (L) oraz Depowski, Żakieta, Rudzewicz, Buchowski