PL: Radomianie górą

Awansem rozegrano mecz 12. kolejki w którym  Cerrad Enea Czarni Radom pokonali GKS Katowice 3:1.

Pierwszy set lepiej się rozpoczął dla gospodarzy, którzy rewelacyjnie radzili sobie w ataku. Po stronie GKS-u Rafał Szymura starał się poderwać swoją drużynę do walki, jego postawa pozwoliła gościom odrobić straty, ale to nie wystarczyło aby wygrać seta. Michał Filip zakończył partię skutecznym atakiem (25:22).

W kolejnej odsłonie obie drużyny grały na taki samym poziomie. Żaden z zespołów nie potrafił zdobyć większego prowadzenia. Zarówno goście jak i gospodarze popełniali mało błędów. Swoją dobrą grą popisywali się Kwasowski oraz Szymura.  Akcje Protopsaltisa, który najpierw zaatakował skutecznie, a przy piłce setowej posłał asa serwisowego, były kluczowe w grze Czarnych Radom.

GKS Katowice nie poddali się. Odskoczyli od rywala na kilka punktów i większość seta utrzymywali przewagę. Goście chwilowo stracili kontrolę nad grą, popełniając własne błędy. Jednak Szymura na spółkę z Kohutem zachowali zimna krew i doprowadzili swoją drużynę do wygranej w tym secie.

W czwartej odsłonie meczu Butryn pokazał na co go stać. Zawodnik kończył każdą piłkę i to dzięki niemu Cerrad Enea Czarni Radom uzyskali kilkupunktowa przewagę, która utrzymali już do końca meczu. Spotkanie ze środka zakończył atakiem ze środka Grzechnik.

Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:18)

MVP: Michał Ruciak

Czarni: Butryn (24), Protopsaltis (10), Włodarczyk (10), Pajenk (8), Boruch (3), Vincic (2), Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip (11), Firszt (2), Grzechnik (1) i Kędzierski
GKS: Kwasowski (18), Szymura (14), Kohut (10), Zniszczoł (9), Jarosz (2), Firlej (1), Watten (libero) oraz Musiał (15) i Fijałek