PL: Resovia urwała seta Vervie

Na Podpromiu odbył się mecz 21 kolejki PlusLigi. Miejscowa Resovia podejmowała Verve Warszawa. Patrząc na przebieg tego sezonu, to można powiedzieć, że był to mecz do jednej bramki. A co pokazało boisko?

Pierwsza partia rozpoczęła się dość równo. Dopiero Kwolek swoimi potężnymi serwisami zrobił różnicę – 9:11. Resoviacy zdołali wyrównać wynik, ale było to chwilowe. Warszawa miała niewielką zaliczkę po swojej stronie przez większość seta – 18:20. Autowy atak Tillie dał kontakt punktowy w końcówce – 21:22. Verva swoją pewnością zagrań oraz z pomocą rywali, którzy oddawali punkty po błędach, objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla miejscowych, którzy mając dobre przyjęcie, dobrze grali środkiem, co dało przewagę 11:9. Co prawda Warszawa doprowadziła do remisu po 17, jednak po chwili kłopoty na skrzydłach miał Tillie, a Resoviacy ustawiali blok za blokiem – 22:18. Ostatni punkt zdobył atakiem, wprowadzony na zmianę Schulz. W meczu był remis 1:1.

Resovia na fali rozpoczęła kolejnego seta. Dużo było gry z pipe’a, sporo gry środkiem. Dopiero kontra Kwolka dała przewagę gościom – 10:12. Na boisku pozostał Grobelny, który dobrze spisywał się w ataku. Verva zaczęła wykorzystywać kontrataki, do tego wzmocniła zagrywkę, a w rezultacie utrzymywała dobry wynik – 13:16. Kontratak Udrysa dał piłkę setową, a po chwili goście pewnie zakończyli partię – 1:2 w meczu.

Czwarty set, to przewaga Warszawy zbudowana już na początku. Błędy Rousseaux, autowy atak i tablica pokazywała stan 3:7. Rzeszów nie zdołał utrzymać wystarczającej skuteczności. Verva zdecydowanie poprawiła pierwszy atak oraz wzmocniła serwis, budując szybko przewagę – 14:21. Piłka meczowa była w górze po ataku Kwolka, a spotkanie zakończył Udrys. Warszawa dopisując trzy oczka do tabeli, utrzymuje się na pozycji lidera.

MVP: Piotr Nowakowski

Asseco Resovia Rzeszów – Verva Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 18:25)

Rzeszów: Krulicki, Komenda, Bartman, Kalembka, Buszek, Marechal, Perry (L) oraz Rousseaux, Schulz, Hoag, Shoji, Mariański (L)
Warszawa: Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Udrys, Wojtaszek (L) oraz Niemiec, Grobelny, Jaglarski, Kowalczyk