PL: Szybki mecz w Jastrzębiu

Mistrzowie kraju w 20 kolejce PlusLigi podejmowali przez własną publicznością ekipę z Suwałk. Faworytami byli jastrzębianie, którzy są wiceliderami tabeli, a mecz pierwszej rundy ze Ślepskiem zwyciężyli w trzech setach. Jak przebiegał mecz w jastrzębskiej hali?

Jastrzębianie rozpoczęli spotkanie zgodnie z planem, a z czasem zbudowali przewagę na poziomie sześciu punktów. Ślepsk jednak nie dawał za wygraną i wzmacniając serwis oraz ustawiając blok, zmniejszał powoli straty, by po zagrywce Takvama tracić zaledwie punkt – 19:18. Hadrava atakiem ze skrzydła dał piłkę setową miejscowym, a partię zakończył Czech kontratakiem.

Na początku drugiej partii goście popełnili błędy w ataku, oddając niewielkie prowadzenie rywalom. Jastrzębski skuteczniej wykorzystywał piłki na siatce, obijając nieraz technicznie blokujących rywali, co pozwoliło na zbudowanie przewagi – 14:7. Suwalczanie zdecydowanie popełniali za wiele błędów własnych, szczególnie w ataku – 20:11. Piłka setowa była w górze po serwisie w siatkę Bołądzia, a seta zamknął Halaba tym samym błędem.

Szymura za Clevenot pozostał na placu gry. Trzeciego seta od początku prowadzili gospodarze, a po asie Gladyra był stan 9:6. As Bołądzia, a następnie agresywne serwisy i gra na siatce Suwałk, zniwelowały straty do 13:12. Jastrzębski spokojnie grał swoje, kontrolując wynik, zmierzał do zwycięstwa w trzech setach – 20:16. Górnicza drużyna miała piłkę meczową w górze po ataku Hadravy po prostej, a spotkanie zakończył jastrzębski atakujący kontratakiem.

MVP: Tomasz Fornal

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Jastrzębski: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (L) oraz Boyer, Tervaportti, Szymura, Macyra
Ślepsk: Halaba, Buchowski, Bołądź, Tuaniga, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (L) oraz Rudzewicz, Laskowski, Makowski