PL: Szybki mecz w stolicy

8 kolejka ligowa dla Projektu okazała się łatwą przeprawą. Stołeczna ekipa szybko pokonała gości z Gdańska, umacniając się na 5 miejscu w tabeli PlusLigi.

Spotkanie od początku podyktowali gospodarze, mając przewagę w pierwszych dwóch partiach od początku do końca. Serię punktów Warszawa zdobywała w ustawieniu z Grobelnym na zagrywce, zaś Trefl nie miał punktu zaczepienia. Jakby tego było mało gdański libero Olenderek doznał urazu kolana, co wykluczyło go z gry.
Nieco lepiej wyglądał set trzeci. Trefl dobrze rozpoczął, wyszedł na prowadzenie i za sprawą dobrej gry na siatce prowadzili z gospodarzami zacięty bój. W końcówce jednak Kwolek stanął w polu serwisowym i dwoma asami przeważył o losach meczu. Projekt wygrywając 3:0 dopisał do tabeli trzy punkty, umacniając się na piątej pozycji.

MVP: Igor Grobelny

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Projekt: Kwolek (15), Trinidad, Wrona (6), Nowakowski (7), Petković (14), Grobelny (13), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Superlak
Trefl: Lipiński (16), Wlazły (6), Reichert (6), Kampa, Urbanowicz (5), Crer (6), Olenderek (libero) oraz Pruszkowski (libero), Kozub (1), Sasak (6), Mika (3), Łaba