PL: Trzy punkty Jastrzębskiego ze Ślepskiem

W 26 kolejce PlusLigi Jastrzębski podejmował u siebie Ślepsk Malow Suwałki, które cały czas walczą o awans do play off. W pierwszym meczu tych ekip, pewny triumf odnieśli jastrzębianie. A jak było w rewanżu?

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie pewną grą na siatce, a różnicę zrobił jastrzębski blok – 8:6. Po chwili goście odpowiedzieli blokiem na Fornalu i ponownie był remis – 8:8. Jastrzębianie zaczęli punktować serwisem, najpierw Fornal, po chwili Boyer, co zrobiło różnicę w połowie seta – 13:10. Kolejne dwa oczka miejscowi dołożyli blokiem. Ślepsk był bezradny na wysoką skuteczność ataku rywali, a do tego sam męczył się w ataku – 22:14. Seta, wysoką wygraną Jastrzębskiego, zakończył efektowny pojedynczy blok Boyer.

Dwa ataki Fornala i punktowa zagrywka Clevenot otworzyły drugiego seta – 3:0. Suwalczanie mieli coraz większe problemy, zarówno w przyjęciu, jak i w konstruowaniu własnej akcji – 9:4. Ślepsk nie poddawał się do końca, a przez dobrą postawę w ataku Filipiaka zdołał nieco zniwelować straty – 13:10. Goście, tak jak w poprzednim secie, byli bezradni na ataki miejscowych, a ich gra obronna pozostawiała wiele do życzenia. Jastrzębski pewnie zmierzał do wygranej. Ostatni punkt tej partii padł po asie serwisowym Fornala.

Kolejnego seta również lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy cały czas grali rewelacyjnie w ataku (83% po dwóch setach). Gdy blokiem złapany został Kujundzić, tablica wskazywała już wynik 4:1. Ślepsk tym razem zdołał odrobić straty, a po błędzie Fornala był remis. Wynik odwrócił as serwisowy Halaby – 8:9. Po chwili do kolejnego remisu doprowadził Fornal serwisem – 11:11. Suwalczanie wzmocnili serwis, przez co prowadzili otwartą grę z rywalem w tym secie. Kolejny as, tym razem Kujundzicia, a po chwili Takvama, pozwoliły wyjść gościom na prowadzenie – 13:16. Jastrzębski złapał kontakt punktowy, ale blok na Gladyrze wydawał się przesądzić sprawę wyniku w tej partii – 20:23. Ślepsk nie wypuścił szansy na przedłużenie spotkania, kończąc partię atakiem Sapińskiego.

Kolejna partia rozpoczęła się dobrze dla miejscowych, którzy otrzymywali również punkty po błędach gości – 7:3. Ślepsk wyraźnie nabrał ochoty do gry, jednak poziom sportowy nieco spadł za sprawą błędów po obydwu stronach siatki – 12:9. Seria punktów dla jastrzębian padła gdy w polu serwisowym pojawił się Boyer – 20:11. Końcowa faza seta oraz meczu była koncertową gra Jastrzębskiego. Spotkanie zakończył atak Boyer.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13)

Jastrzębski: Gladyr, Fornal, Boyer, Toniutti, M’Baye, Clevenot, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tevaportti,
Ślepsk: Kujundzić, Filipiak, Takvam, Sapiński, Halaba, Sanchez, Czunkiewicz (L) oraz Buchowski, Magnuszewski, Żakieta