Play off: trzy sety w Jastrzębiu, w 1 meczu

Jastrzębianie pierwsze dwa mecze fazy play off rozgrywają przed własną publicznością, a rywalem jest gdański Trefl, z którym w fazie zasadniczej górnicza drużyna wygrywała dwukrotnie w trzech setach. Co działo się w pierwszym meczu play off?

Na początku spotkania pojawiło się kilka błędów własnych po dwóch stronach siatki – 5:5. As serwisowy Fornala oraz pojedynczy blok Clevenot dały jastrzębianom przewagę – 11:9. Błąd niezrozumienia po stronie Trefla, dwa asy Boyer i przewaga Jastrzęsbkiego wzrosła do stanu 16:11. Sawicki pocelował zagrywką Popiwczaka, a w kolejnej akcji Fornal zaatakował w aut, przez co tablica wskazywała wynik 19:15. Gospodarze nie pozwolili sobie zagrozić w tym secie, a piłkę setową mieli w górze po ataku Boyer – 24:18. Jastrzębski objął prowadzenie w meczu.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście, którzy po skutecznej kontrze oraz bloku na Boyer mieli prowadzenie – 1:5. Gospodarze serią odrobili straty, a do remisu doprowadził as serwisowy – 5:5. Kontratak Fornala odwrócił wynik – 7:6. Kontratak Gladyra przez środek, punkt zagrywką Clevenot i ponownie Jastrzębski przejął kontrolę – 10:6. Trefl miał problemy z poukładaniem własnej gry. Górnicza drużyna wykorzystując kontrataki odjechała z wynikiem – 15:8. Trener Juricic rotował składem, wprowadził do gry Wlazłego, który przed kilkoma dniami zakomunikował, że obecne play off’y są jego ostatnimi w karierze zawodniczej. Nie zdołał on jednak wpłynąć na drużynę na tyle, by zniwelowała straty – 20:13. Piłka setowa dla miejscowych była w górze po serwisie w siatkę Martineza, a partię skończył kontratak Clevenot.

Trzecia partia również była prowadzona przez jastrzębian, którzy od początku lepiej spisywali się na siatce, ale różnicę robiła przede wszystkim ich zagrywka – 9:6. Trefl walczył, jednak nie potrafił zniwelować strat przez co trener Juricic poprosił o czas – 16:13. Sawicki serwisem dał kontakt punktowy gdańszczanom – 16:15. Po chwili wszystko wróciło do normy i ponownie Jastrzębski przejął kontrolę nad wynikiem, punktując zagrywką oraz blokiem – 20:15. Górnicza drużyna zakończyła pierwszy mecz play off w trzech setach. Zwycięstwo przypieczętował asem serwisowym Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Gladyr, Clevenot, Fornal, M’Baye, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti
Trefl: Martinez, Niemiec, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Perry (L) oraz Droszyński, Zhang, Wlazły