PL: Ważne punkty Jastrzębskiego w Gdańsku

Pierwsza odsłona meczu była od początku podyktowana przez gości, którzy widoczną przewagę mieli na siatce. Co prawda w połowie seta Trefl popisał się trzema blokami, ale po chwili Jastrzębski pewnie triumfował – 20:25

Drugi set dobrze rozpoczęli miejscowi – 3:0. Jastrzębski popełniał błędy własne, nie miał siły ognia na siatce, za to Trefl pokazał kawał dobrej siatkówki. Gdańsk szybko odjechał z wynikiem i szybko doprowadził do remisu w meczu.

Jastrzębianie podrażnieni porażką w poprzednim secie, agresywnie rozpoczęli kolejną partię. Od stanu 4:8 był fragment gry punkt za punkt. Skuteczne bloki na Olivie i De Rocco zniwelowały straty miejscowych do dwóch oczek. W drugiej części seta ponownie odjechali goście – 16:21. Jastrzębski wykorzystał pierwszą piłkę setową, obejmując prowadzenie 2:1 w meczu.

Czwarty set był emocjonujący. LOTOS zaczął od skutecznych ataków, obejmując prowadzenie 6:3. Jastrzębski skutecznie odrobił straty i po kontrze De Rocco było 10:10. Kolejny fragment, to wyrównana walka. W końcówce Muzaj zaserwował asa, co dało przyjezdnym ważne prowadzenie – 19:21. Gdańsk blokując De Rocco doprowadził do nerwów w końcówce – 22:22. Ostatecznie decydowała gra na przewagi, z której obronną ręką wyszli goście, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

MVP: Lukas Kampa

LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 26:28)

LOTOS: Schulz, Pashytskyy, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (l) oraz Majcherski (l), Niemiec, Pietruczuk, Jakubiszak, Stępień, Grzyb
Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Boruch, De Rocco, Kampa, Oliva, Popiwczak (l) oraz Schwarz, Ernastowicz, Bachmatiuk, Strzeżek