Play off: Trzy sety w Jastrzębiu

W Jastrzębiu rozegrany był pierwszy mecz play off drugiej i siódmej drużyny po fazie zasadniczej, czyli Jastrzębski podejmował Aluron Zawiercie. Spotkanie nie trwało długo, a pierwszy krok w stronę półfinału wykonali jastrzębianie.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu siły w ataku po obydwu stronach siatki. Jednak skuteczny blok na Malinowskim dał przewagę miejscowym, ale również za sprawą jego ataku po chwili był remis. Trwała zacięta walka. W drugiej części seta prowadzenie miejscowym dał Al Hachdadi atakiem, a powiększył je zagrywką Gladyr – 18:15. Dobrze w ataku gospodarzy prezentował się Marokańczyk, zaś w drużynie gości Malinowski oraz Orczyk. Dwa bloki na Al Hachdadim dały zawiercianom punkt kontaktowy, a kontra Malinowskiego doprowadziła do remisu 20:20. Wprowadzony w końcówce Louati za Fornala, okazał się bohaterem jastrzębskiej ekipy, kończąc atak oraz wprowadzając mocne serwisy – 24:22. Seta zakończył błąd dotknięcia siatki przez gości. Jastrzębski prowadził 1:0.

Długa wymiana zakończona kontratakiem Orczyka rozpoczęła drugiego seta. Kampa w polu zagrywki mocno naruszył przyjęcie Aluronu, dając swojej drużynie prowadzenie 6:3. Zawiercie wykorzystywało nadarzające się kontry, w rezultacie doprowadzając do remisu 9:9. Trwała ponownie zacięta i twarda walka, a wynik był sprawą otwartą. Jastrzębski miał sporo korzyści z agresywnej zagrywki, która wyraźnie naruszała przyjęcie rywali – 18:15. Jastrzębski utrzymywał przewagę, a błąd dotknięcia antenki przez Aluron dał piłkę setową miejscowym. Gladyr zagrywką zakończył partię.

Trzeci set lepiej rozpoczęli goście, jednak miejscowi szybo odrobili straty, po czym ponownie za sprawą zagrywki i kontry wyszli na prowadzenie. W ataku kolejne piłki kończył Al Hachdadi, który utrzymywał wysoką skuteczność w tym elemencie. Zawiercie popełniało coraz więcej błędów zagrywką. Dobrze wprowadził się do gry wchodzący w poprzednim secie Halaba, który pozostał na boisku i był pewnym punktem zawiercian w ataku. Jastrzębski kontrolował wynik, a blok na Malinowskim dał piłkę meczową. Ostatni punkt padł po autowym ciosie Cavanny z drugiej piłki.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
Stan rywalizacji (do 2 wygranych): 1-0 dla Jastrzębskiego

MVP: Mahomed Al Hachdadi

Jastrzębski: Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (L) oraz Louati, Kosok
Aluron: Orczyk, Malinowski, Nieiec, Cavanna, Muagatutia, Flavio, Żurek (L) oraz Bociek, Halaba, Gjorgiev

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply