Polacy ponownie lepsi od Niemców

Po zwycięstwie 3:2 w pierwszym meczu, biało-czerwoni ponownie zmierzyli się w Zielonej Górze z reprezentacją Niemiec. Drugi mecz również padł łupem ekipy Heynena.

W dzisiejszym meczu poza protokołem meczowym znaleźli się: Fornal, Leon, Kurek, Drzyzga, Kwolek, Kochanowski. Niemcy, tak jak w dniu wczorajszym, rozpoczęli od dobrej gry obronnej, jednak na siatce skuteczniejsi byli Polacy – 6:4. Goście grając konsekwentnie i cierpliwie wyszli na prowadzenie – 11:13. Proste błędy podopiecznych Gianiego doprowadziły do remisu. Skutecznie od początku grał Śliwka, a błąd dotknięcia siatki przez Maase dał piłkę setową gospodarzom. Kontra Fromma skutkowała grą na przewagi – 24:24. Blok Bednorza zakończył seta.

Drugą partię biało-czerwoni dobrze rozpoczęli w polu zagrywki, gdzie Śliwka i Huber praktycznie zbudowali przewagę – 7:2. Co prawda gra się wyrównała, ale przewagi Niemcy nie potrafili zniwelować – 19:11. Gorsze przyjęcie gości pozwoliło środkowym wykorzystywać piłki nad siatką, a w konsekwencji wysoko wygrać drugiego seta – 25:16.

Tak jak w pierwszym meczu, od trzeciej partii Vital Heynen całkowicie zmienił wyjściową szóstkę. Pojawili się: Łomacz, Konarski, Kubiak, Nowakowski Jan, Kłos, Szalpuk oraz Wojtaszek na libero. Natomiast po stronie Niemców wyszli na boisko: Krage, Schott, Hirsch, Zimmermann, Karlitzek, Krick oraz Zenger na libero. Gra w tym secie nieco się “zaogniła”, mogliśmy oglądać krótkie ale agresywne akcje kończone w pierwszej akcji, a do tego wynik oscylował wokół remisu – 17:16. Polacy w końcowej fazie zagrali bardziej skuteczni na siatce wygrywając cały mecz 3:0.

Trenerzy przed spotkaniem ustalili, że w przypadku takiego wyniku rozegrają dodatkową partię, przez co obserwowaliśmy set czwarty, który był wyrównany od początku – 8:7. Błąd Karlitzka na siatce dał przewagę 13:11, a powiększył ją Nowakowski serwując asa. Niemcy zdołali jednak odrobić straty, również serwując agresywnie, a w konsekwencji wynik ponownie był wyrównany – 18:18. Dwa błędy Kubiaka w ataku i wynik był korzystny dla gości – 19:22. Efektowny blok Konarskiego, a po chwili kontratak Szalpuka skutkował grą na przewagi. Ostatecznie dodatkowego seta wygrali Niemcy.

POLSKA – NIEMCY 3:1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27)

Polska: Nowakowski P., Muzaj, Komenda, Śliwka, Bednorz, Huber, Zatorski (L) oraz Łomacz, Konarski, Kubiak, Nowakowski J., Kłos, Szalpuk, Wojtaszek (L)
Niemcy: Fromm, Reichert, Bohme, Brehme, Tille, Weber, Stohr (L) oraz Schott, Maase, Krage, Hirsch, Zimmermann, Karlitzek, Krick, Zenger (L)