PP: Jastrzębski w półfinale

W drugim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel zagrał na wyjeździe z pierwszoligową Visłą Bydgoszcz. W ekipie gospodarzy występuje sporo „znajomych” z PlusLigi, również byłych graczy górniczej drużyny… Faworytem tego starcia byli jastrzębianie, którzy wracają po przerwie związanej z kwarantanną, a przez tym meczem odbyli zaledwie dwa treningi.

Set otwarcia był od początku grany z przewagą gości. Co prawda w połowie partii zagrywka Galabova doprowadziła do remisu, ale po chwili ponownie to Jastrzębski kontrolował grę. Bydgoszczanie grali dobrze w obronie, co pozwoliło im na wyprowadzenie kontry, jednak na siatce czujny w bloku był Wiśniewski.

Druga partia od początku do końca była pod dyktando przyjezdnych. BKS miał kłopot ze skończeniem pierwszej akcji, zaś po stronie ekipy trenera Gardiniego kolejne ataki kończył Al Hachdadi oraz Szymura, który dobrze prezentował się również w pozostałych elementach. Dobrze funkcjonował jastrzębski blok. Bydgoszczanie zupełnie nie mieli argumentów na dotrzymanie kroku rywalom.

Górnicza drużyna mając zdecydowaną przewagę w ataku oraz grą blokiem, pewnie grała również kolejną partię, kontrolując wynik od początku do końca. Visła po raz pierwszy zablokowała w tym secie Marokańczyka, który psuł im wiele krwi swoimi atakami od początku meczu. Visła w końcówce popisała się efektownymi blokami Łaby, asa zaserwował Masny, jednak wynik dla Jastrzębskiego był niezagrożony. Mecz zakończył się stanem 0:3.

W półfinale jastrzębianie zmierzą się ze zwycięzcą pary Skra – Trefl, która mecz rozegra w środowy wieczór.

MVP: Mohamed Al Hachdadi

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

Visła: Gałązka, Marcyniak, Galabov, Karpińskii, Masny, Łaba, Bonisławski (L) oraz Kowalski, Kosiba, Gutkowski
Jastrzębski: Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (L) oraz Kosok

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply