PP: Trefl wyeliminował Skrę

Trzeci mecz ćwierćfinałowy rozegrała Skra z Treflem. Mecz zakończył się zwycięstwem gdańszczan, a to oznacza, że Skra Bełchatów kończy tegoroczną przygodę z Pucharem Polski.

Skra mocno otworzyła spotkanie, szybko wychodząc na prowadzenie. Bardzo skutecznie w ataku grał Petković. Dokładając błędy Trefla i niższą skuteczność ataku, w rezultacie Bełchatów pewnie objął prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się również od przewagi Skry. Jednak w ataku zaczął szaleć Lipiński, do tego agresywna zagrywka i w konsekwencji wynik się odwrócił. Gospodarze mieli problem z przyjęciem, co przełożyło się na atak. Trefl popisał się efektownymi blokami. Rozpędzeni gdańszczanie pewnie zwyciężyli seta, doprowadzając do remisu w meczu.

Gdańsk niesiony zwycięstwem seta, wytrzymał napór Skry na początku kolejnej partii, a gdy kolejni zawodnicy zaczęli punktować serwisem, zrobiła się zacięta walka. Nie był w ataku już tak skuteczny Petković i Ebadipour. Zupełnie inaczej niż w ekipie trenera Winiarskiego, która końcówkę seta rozegrała pewnie na swoją korzyść, wykorzystując również błędy rywali.

Skra nie potrafiła „posklejać” swojej gry na początku seta numer cztery, tracąc już na początku do rywali kilka oczek. Trefl grał swoje. Janusz rozdzielał piłki jak chciał, a koledzy kończyli swoje ataki. Nie do zatrzymania był Lipiński, wspomagany Reichertem i Wlazłym. Po stronie Skry każdy zawodnik grał nieco słabiej niż mogliśmy się spodziewać, a w rezultacie ciągle bełchatowianie mieli stratę punktową, której nie zdołali odrobić.

Gdańsk pokonując miejscowych, awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 13-14 marca w Krakowie.

MVP: Bartłomiej Lipiński

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 20:25, 22:25, 20:25)

Skra: Sander, Kłos, Ebadipour, Petković, Łomacz, Bieniek, Piechocki (L) oraz Filipiak
Trefl: Lipiński, Wlazły, Janusz, Reichert, Urbanowicz, Crer, Olenderek (L) oraz Sasak, Zaleszczyk

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply