PP: Znamy ćwierćfinałowe pary

W piątek odbyło się losowanie 1/4 TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021. W ćwierćfinałach o awans do turnieju finałowego powalczy sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej fazie rundy zasadniczej oraz dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie Polsatu Sport podczas emisji programu #7Strefa. Losowały Marta Ćwiertniewicz oraz Joanna Kaczor-Bednarska.

Cztery pierwsze zespoły PlusLigi z tabeli na półmetku fazy zasadniczej zostały rozstawione: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Do nich zostały dolosowane dwie drużyny PlusLigi (Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów) oraz dwie z TAURON 1. Ligi Mężczyzn (BBTS Bielsko-Biała i BKS Visła Bydgoszcz).

W wyniku losowania już w ćwierćfinale, a więc w bezpośredniej batalii o udział w turnieju finałowym w Krakowie (13-14 marca), spotkają się m.in. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów czy PGE Skra Bełchatów z Treflem Gdańsk!

Takie wyniki losowania oznaczają olbrzymie emocje już w ćwierćfinale i fantastyczne widowiska, gdyż o wszystkim decyduje zaledwie jeden mecz – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Batalia o udział w turnieju finałowym w Krakowie na pewno będzie bardzo zacięta, już teraz zapraszam kibiców przed telewizory na transmisje wszystkich czterech meczów na sportowych antenach Polsatu – dodaje.

Przypomnijmy, że to miasto Kraków gościć będzie cztery najlepsze drużyny TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 13-14 marca 2021 roku i wpisze się w siatkarski rok 2021 w stolicy Małopolski.

Mecze 1/4 finału TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021:
mecz 21: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów
mecz 22: BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie
mecz 23: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk
mecz 24: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

Źródło: PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply