PreZero GP PLS: dzień 2 – wyniki

Drugi dzień zmagań w krakowskim turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS rozgrywany był w zdecydowanie lepszych warunkach atmosferycznych – nie padał deszcz, a w meczach popołudniowych nawet towarzyszyło słońce. Również na trybunach pojawiło się więcej kibiców, wspierających swoich ulubieńców. A jak grały zespoły i dla kogo był to koniec udziału w turnieju?

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 1:2 (25:20, 15:25, 11:15)
Spotkanie lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy kontrolowali wynik pierwszego seta. Zupełnie odwrotnie było w partii drugiej, gdzie Resovia od początku naskoczyła, mają zdecydowaną przewagę na siatce oraz w obronie. W tie-breaku przewagę miała Resovia i mimo walki do końca, przeciwnicy nie potrafili odrobić strat. Ostatecznie rzeszowianie zwyciężyli 2:1.

LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:22, 25:20)
Ciekawa gra była w pierwszej partii, jednak niewielką przewagę utrzymywali lublinianie. Druga partia była grana z przewagą Zaksy, jednak dobra gra blokiem LUKu doprowadziła do remisu po 14. Lublin wykorzystując dwa błędy rywali i dobrą grę na siatce, wygrał seta i cały mecz.

Alsecco Stal Nysa – Projekt Warszawa 0:2 (20:25, 18:25)
Warszawa dominowała od początku spotkania, a do tego Nysa popełniła kilka błędów. Na siatce warszawianie byli skuteczniejsi, a do tego Kwolek dobrze pokazał się w polu serwisowym. Nysa nie była w stanie zagrozić rywalom w tym spotkaniu.

Staropolanka Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 2:1 (24:26, 25:15, 15:11)
Pierwszy set meczu był zacięty i obfitował w wiele widowiskowych akcji. Ostatecznie grę na przewagi zakończyła kontra Kłosa. Druga partia była totalną dominacją Lubina, przez co o wyniku decydował tie-break, którego dużo lepiej rozpoczął Cuprum. Kilku punktowe prowadzenie doprowadziło do pewnego zwycięstwa, a ostatni punkt zdobył Kapica.

BBTS AQUA Bielsko-Biała – Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:21, 25:23)
Sporo walki obserwowaliśmy na początku meczu. W połowie partii BBTS odskoczył z wynikiem i utrzymał przewagę do końca. Bardziej wyrównany był drugi set, w którym tak naprawdę decydowała końcówka. Ostatni punkt padł po długiej akcji zakończonej błędem radomian w ataku. Tym samym Bielsko zwyciężyło 2:0 i gra dalej, zaś Cerrad zakończył udział w turnieju.

Trefl Royal Seafood Gdańsk – GKS Katowice 1:2 (27:25, 25:17, 16:18)
Walka od początku spotkania. Mimo, że GKS miał niewielkie prowadzenie, za sprawą gry obronnej i kontry, Trefl wyrównał wynik, a w rezultacie ofiarną grą zwyciężył seta. Drugą partię Trefl kontrolował od początku do końca, a również tie-breaka rozpoczął od skutecznych bloków Urbanowicza i stanu 3:0. GKS atakiem odrobił straty, jednak Gdańsk ponownie przejął inicjatywę. Błędy Trefla pomogły GieKSie odrobić straty, a skuteczny blok dał zwycięstwo katowiczanom. Trefl zakończył udział w turnieju.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1 (25:21, 21:25, 15:8)
Olsztyn od początku kontrolował przebieg gry, zwyciężając seta otwarcia. Odwrotnie przebiegał set drugi. Zawiercianie skuteczniej zagrali na siatce, przez co rozgrywany był kolejny tie-break dzisiejszego dnia. Indykpol w decydującej partii nie dała szans rywalom, którzy dołożyli od siebie również kilka błędów. Zawiercianie kończą przygodę z krakowskim turniejem.

Ślepsk Malow Suwałki – Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:0 (25:21, 25:16)
Pierwszy set był wyrównany, a nieznaczne prowadzenie należało raz do jednych, a po chwili do drugich. Końcówkę Suwałki rozstrzygnęły na swoją korzyść, ale głównie przez błędy pierwszoligowej Gwardii. Drugi set był już od początku do końca podyktowany przez Ślepsk, który dominował w polu zagrywki oraz na siatce. Wrocławianie zakończyli tą porażką udział w PreZero GP PLS.