PreZero GP PLS: Olsztyn zwycięża

Druga edycja turnieju plażowego PreZero Grand Prix zakończona. Znamy drużyny, które stanęły na podium krakowskiego turnieju.

W półfinale zagrała Warszawa z Lublinem oraz Cuprum z Olsztynem. Zwycięzcy tych meczów walczyli o zwycięstwo w całym turnieju, zaś przegrani grali o 3 miejsce.

LUK Lublin – Projekt Warszawa 1:2 (25:21, 24:26, 11:15)
W pierwszym półfinale Warszawa po tie-breaku pokonała beniaminka z Lublina. W pierwszym secie prowadzenie Lublinowi dał Włodarczyk zagrywką, ale Kowalczyk atakami wyrównał wynik. Lublin ponownie zbudował przewagę dzięki zagrywce i utrzymał ją do końca. Drugi set był bardziej burzliwy. Warszawa dobrze zaczęła, powiększała prowadzenie, ale zaciętość LUK, dobra gra obronna i atak, skutkowały odrobieniem strat. Ostatecznie na przewagi wygrał Projekt, więc o awansie do finału decydował 3 set. Projekt od początku miał przewagę, którą utrzymał i uzyskał awans do finału. Lublin zagra o 3 miejsce. Zawodnikiem meczu wybrano Kwolka.

Staropolanka Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25)
Olsztynianie za sprawą dobrych ataków już na początku seta wypracował sobie przewagę, którą utrzymywał. Kolejny dobry mecz rozegrał Poręba, wspomagany Gruszczyńskim, który został zawodnikiem tego meczu. W drugim secie, to Lubin miał przewagę punktową. Tym razem Indykpol powoli ale skutecznie odrabiał straty, by w drugiej części seta przejąć inicjatywę. Ostatecznie Olsztyn awansował do finału, zaś Cuprum rozegrał mecz o brąz.

LUK Lublin – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (13:25, 19:25)
Mecz o trzecie miejsce rozegrał beniaminek z Lubinem. Cuprum miało trudniej o tyle, że był to ich drugi mecz z rzędu. Jednak swoją grą pokazali, że są lepsi od beniaminka z Lublina. Dobre zawody rozgrywał Gierżot, który został zawodnikiem meczu, a jego ekipa pod dowództwem trenera Ruska zakończyła turniej na trzecim miejscu podium. Ostatnie spotkanie tych ekip kontrolowali lubinianie od początku do końca. Jako pierwsi wychodzili na prowadzenie, które utrzymywali. W ataku oraz bloku dobrą robotę wykonywał właśnie Gierżot, który będzie miał medal z dwóch turniejów PreZero, bowiem w ubiegłym roku wygrał z Jastrzębskim Węglem debiutancką edycję tego turnieju plażowego.

W finale zagrał Olsztyn z Warszawą.
Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (21:25, 19:25)
Spotkanie rozpoczęło się z przewagą i dominacją Olsztyna. Warszawa nie potrafiła skutecznie odrobić strat, bowiem rywale dobrze prowadzili grę na siatce. Mimo walki do końca, dobrych bloków w końcówce oraz kontrataków, pierwszy set rozstrzygnął się na korzyść ekipy z Warmii i Mazur. Druga partia również grana była z wyraźną przewagą Olsztyna. Dobre zawody rozgrywał Poręba, który nie tylko w ataku ale i polu zagrywki oraz w bloku punktował dla swojej ekipy. Olsztyn wygrał finał zwyciężając cały turniej PreZero Grand Prix PLS. Projekt Warszawa uplasował się na drugim miejscu podium. Zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Poręba, którzy rzeczywiście wszystkie mecze grał równo i skutecznie, co w dużej mierze przyczyniło się do zwycięstwa Olsztyna.


Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply