PŚ: Przekonujący triumf nad Italią

Biało-czerwoni w piątym meczu Pucharu Świata pokonali Włochów nie tracąc seta. Przed krótką przerwą w turnieju Polska na podium…

Polacy przystąpili do tego meczu w składzie z Kurkiem oraz Leonem, co szybko zaczęło procentować w ataku. Dobre spotkanie Leona zarówno w ataku, jak i potrafił “ruszyć” rywali serwisem, jak i Kurka, który wyraźnie pokazał w tym meczu swoją dobrą grę. Możemy obserwować wzrost formy tego zawodnika po przerwie wymuszonej kontuzją.
Jedyne emocje czekały kibiców w secie trzecim. Polacy chcieli za szybko wygrać i nastąpiło lekkie rozprężenie, kilka błędów, zaś Włosi korzystali z okazji i trzymali wynik na równym poziomie. W końcówce jednak lepsi okazali się podopieczni trenera Heynena, wygrywając seta oraz cały mecz.

Polska po 5 meczach ma na koncie 4 zwycięstwa i 1 porażkę, co daje 3 miejsce w tabeli generalnej (za Brazylią i USA). Teraz siatkarzy czekają dwa dni przerwy w meczach. Następnie, w środę o 8:00 czasu polskiego zmierzymy się z Rosją.

Włochy – Polska 0:3 (18:25, 18:25, 22:25)

Włochy: Kooy (12), Cavuto (12), Candellaro (9), Nelli (6), Anzani (3), Sbertoli (1), Balaso (libero) oraz Pinali (2), Russo (2), Antonov
Polska: Leon (15), Śliwka (15), Kurek (11), Kłos (7), Kochanowski (4), Komeda (3), Zatorski (libero) oraz Muzaj (2), Szalpuk, Drzyzga