Puchar CEV: Wygrana ekipy z Trydentu

Pierwszy mecz półfinałowy w Pucharze CEV był bardzo emocjonujący. Zarówno ZAKSA jak i włoskie Trentino walczyły do ostatniej piłki. Jednak lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 3:2. Kędzierzynianie mieli swoje szanse na skończenie meczu zwycięstwem, jednak – tak jak w poprzednich przegranych setach – zadecydowały błędy własne. Wynik rewanżu oraz sprawa awansu do finału jest nadal otwarta.

Rewanżowy mecz odbędzie się w Trydencie w najbliższą sobotę. Zaksa do awansu potrzebuje zwycięstwa 3:0, 3:1, a w przypadku zwycięstwa po tie-breaku zostanie rozegrany “złoty set”.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Energy TI Diatec Trentino 2:3 (20:25, 25:21, 23:25, 27:25, 17:19)

ZAKSA: Rejno, Zagumny, Gladyr, Kooy, Van Dijk, Ruciak, Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Witczak, Loh
Trentino: Kazijski, Birarelli, Żygadło, Nemec, Lanza, Sole, Colaci (libero) oraz Nelli, Giannelli, Fedrizzi, Burgsthaler