Skra lepsza od Fenerbahce HDI Stambuł

Bardzo dobrze zaprezentowała się PGE Skra w meczu Ligi Mistrzów z Fenerbahce Stambuł. Bełchatowianie pokonali Turków 3:0 i zakończyli turniej z dwiema wygranymi.

Mecz z Fenerbahce był ostatnim z udziałem PGE Skry w turnieju Ligi Mistrzów w Kędzierzynie-Koźlu. Wcześniej bełchatowianie ulegli Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 oraz pokonali belgijski Lindemans Aalst bez straty seta. PGE Skrze zależało na komplecie punktów w meczu z Turkami, więc przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani.

I widać było to też na boisku. Od początku meczu prezentowali się lepiej od rywali, szczególnie w kontrze oraz bloku (10:6). Świetnie grał przede wszystkim Bartosz Filipiak, który zdobył siedem punktów i… wykorzystał wszystkie szanse! PGE Skra pewnie zwyciężyła 25:18.

W drugiej partii PGE Skra kontynuowała dobrą grę. Grzegorz Łomacz umiejętnie rozgrywał piłki i umożliwiał kolegom kończenie ataku. To był zdecydowanie dzień bełchatowian, którzy wygrali 25:21.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Minimalną przewagę mieli Turcy, ale w końcówce dzięki punktowej zagrywce Mateusza Bieńka stan wyrównał się na 23:23. Niestety dwie kolejne akcje należały do Turków i niestety PGE Skra przegrała 23:25.

Fenerbahce widocznie uwierzyło w swoje umiejętności, bowiem w czwartym secie PGE Skra ponownie miała problemy z rywalami. Choć prowadziła już 8:5, to Turcy zdołali wyrównać. W kolejnej części seta bełchatowianie prezentowali się już lepiej, zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca seta. Zwyciężyli 25:21, a w całym meczu 3:1!

Fenerbahce HDI Stambuł – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 16:25)

Fenerbahce: Kiyak (2), Vigrass (9), Hoag (3), Batur (4), Hidalgo Oliva (15), Toy (17), Yesilbudak (libero) oraz Peksen, Ünver (7), Kurt (2), Nwachukwu (5), Karatas (libero)
Skra: Filipiak (2), Kłos (5), Katić (11), Ebadipour (20), Łomacz (2), Bieniek (14), Piechocki (libero) oraz Petković (3), Mitić (1)