Play off: Skra w półfinale

PGE Skra świetnie zaprezentowała się w drugim meczu ćwierćfinałowym z Asseco Resovią. Wygrywając 3:0 bełchatowianie awansowali do półfinału PlusLigi i czekają na swojego rywala w grze o medale.

Sobotni mecz mógł zadecydować o tym czy PGE Skra znajdzie się w półfinale PlusLigi. Przypomnijmy bowiem, że bełchatowianie pokonali Asseco Resovię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym we własnej hali 3:1. Moment, by zyskać bilet do najlepszej czwórki, był więc idealny.

PGE Skra doskonale rozpoczęła mecz i jej gra wyglądała tak, jakby chcieli kibice. Bełchatowianie nie mylili się w ataku, a do tego dołożyli świetny blok (Karol Kłos) czy zagrywkę. Bardzo skuteczny był też Dusan Petković, przez co PGE Skra prowadziła już 10:4! W poczynania PGE Skry wkradły się jednak błędy, a trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas (13:11). W kolejnej części seta PGE Skra wróciła do dobrej dyspozycji i ostatecznie wygrała seta 25:20!

Otwarcie drugiej partii również należało do PGE Skry! Wciąż świetnie prezentowali się Taylor Sander czy Dusan Petković, który nie bał się brać odpowiedzialności nawet przy trudnych piłkach (11:6). Miło oglądało się grę bełchatowian, jednak Asseco Resovia też nie dawała za wygraną i zdobywała punkty. To jednak ponownie PGE Skra była górą i w Rzeszowie prowadziła już 2:0!

Zwycięstwo było o krok, jednak wiadomo, że siatkówka jest nieprzewidywalna. Asseco Resovia początkowo przeważała, ale szybko bloki Kłosa czy Norberta Hubera uspokoiły sytuację. PGE Skra budowała przewagę (12:9) i zmierzała do zwycięstwa. Bełchatowski walec z akcji na akcję się rozpędzał i czuł się na boisku coraz pewniej. Choć Asseco Resovia miała jeszcze zryw, to PGE Skra nie oddała już zwycięstwa i pewną wygraną 3:0 awansowała do półfinału PlusLigi!

MVP: Dusan Petković

Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla PGE Skra

Składy:
Asseco Resovia: Drzyzga, Cebulj, Tammemaa, Butryn, Szerszeń, Jendryk, Potera (libero) oraz Domagała, Woicki, Buszek, Parodi, Hain
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Sander, Huber, Piechocki (libero) oraz Filipiak