Ślepsk zwycięża i melduje się w play off

Suwalczanie pokonali u siebie za trzy oczka beniaminka z Nysy, a to oznacza, że rzutem na taśmę awansowali do „ósemki”, zamykając drogę GKS-owi oraz AZS-owi.

Pierwsze dwa sety wygrali miejscowi, którzy lepiej spisywali się na siatce, jednocześnie dobrze grając w obronie i wykorzystując kontry. Nysa nie potrafiła zaprezentować skutecznej gry w pierwszej akcji.
Trzeci set od początku był pod dyktando Nysy. W ataku kończył Ben Tara, a nyski blok znalazł „patent” na Rosseaux. Niestety pojawiał się również błędy po stronie miejscowych, a w konsekwencji spotkanie przedłużyło się o kolejnego seta.
Czwarta partia była ostatnią, a jednocześnie tą, która dała Ślepskowi awans do play off. Zarówno Bołądź, jak i Rosseaux robili swoje na skrzydłach, a błąd zagrywki rywali zakończył mecz. Ślepsk Malow nie krył radości z trzech oczek i awansu do najlepszej ósemki sezonu ligowego.

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki – Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)

Ślepsk: Waliński (13 pkt.), Rousseaux (11), Bołądź (17), Takvam (8), Sapiński (9), Tuaniga (4), Czunkiewicz (libero) oraz Warda, Klinkenberg (1), Rohnka (2)
Stal: Zajder (1), Długosz (9), Komenda, Bućko (17), Ben Tara (19), M’Baye (1), Ruciak (libero) oraz Lemański (8), Szczurek, Filip (5), Dembiec (libero), Schamlewski (2)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply