Stępień : Nigdy nie lekceważymy przeciwnika

Stepien

Nigdy nie lekceważymy przeciwnika i nigdy nie zakładamy, że mecz wygramy szybko i bez większych problemów. – stwierdził po meczu z zespołem z Katowic, rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Przemysław Stępień.

Co było elementem, który zdecydował o waszym zwycięstwie?

Kluczowym elementem była dzisiaj zagrywka. Nie wiem jak to wygląda w statystykach, ale zdobyliśmy sporo punktów z bezpośrednio z zagrywki. Naskoczyliśmy na rywali i nie pozwoliliśmy im się za bardzo rozwinąć. Budowaliśmy w każdym secie spore przewagi, które udało się nam utrzymać do końca. Cieszę się, że wygraliśmy 3:0 i można powiedzieć , że dość łatwo w tym drugim i trzecim secie, dzięki czemu zachowujemy dużo sił, które będą nam jeszcze bardzo potrzebne.

Spodziewaliście się, że rywale nie postawią wysoko poprzeczki?

Nigdy nie lekceważymy przeciwnika i nigdy nie zakładamy, że mecz wygramy szybko i bez większych problemów. Naskoczyliśmy na przeciwnika prawie od samego początku, a od drugiego seta kontrolowaliśmy mecz w pełni.

Nie pozostaje wam wiele czasu na odpoczynek, bo w środę rozegracie bardzo ważny mecz.

Tego odpoczynku nie mamy w ogóle. Gramy co trzy dni i musimy się do tego przyzwyczaić. Nastawienie przed meczem z włoską drużyną oczywiście jest bojowe. Na pewno bardzo ciężkie spotkanie przed nami, chyba jedno z  cięższych w tym sezonie. Uważam, że jesteśmy na to gotowi, jesteśmy w stanie przeciwstawić się drużynie z Perugii i wygrać mecz u siebie.