Superpuchar w Lublinie

Tegoroczne Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn rozegrane zostaną jednego dnia w Lublinie. Święto ligowej siatkówki zawita do tego dynamicznie rozwijającego się ośrodka siatkarskiego już 20 października.

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać dwa mecze o Superpuchar Polski.

– Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski – mówi Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A. – Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki.

Oba mecze o Superpuchar rozgrywane będę w lubelskiej Hali Globus, w której na co dzień o ligowe punkty w Lidze Mistrzów Świata walczy beniaminek PlusLigi – LUK Lublin.

– Powierzenie Lublinowi roli gospodarza tak prestiżowego wydarzenia, to powód do dumy. Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w nowej formule – jedno miasto i dwa mecze w tym samym dniu, to również ogromne wyzwanie organizacyjne. Dziękuję przedstawicielom Polskiej Ligi Siatkówki za okazane zaufanie i cieszę się, że Lublin został dostrzeżony i doceniony za swój potencjał. Ciężko pracowaliśmy na to, by zostać liczącym się ośrodkiem siatkarskim. Udało się i z radością zapraszam kibiców z całej Polski na wielkie święto ligowej siatkówki! – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

– Dla kibiców siatkówki z województwa lubelskiego nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Mało kto już dziś bowiem pamięta, że w 1964 roku Lublin po raz pierwszy (i jak dotychczas jedyny) w historii miał swoich reprezentantów w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn. Wtedy to AZS Lublin pod wodzą wybitnego trenera Jerzego Welcza awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz po wielu latach do elity dołączyli siatkarze LUK Politechniki Lublin. To wielkie osiągnięcie założonego dopiero osiem lat temu klubu. Rozgrywki na zapleczu Plus Ligi rozpoczęli siatkarze Avii Świdnik – drugi sezon z rzędu po wywalczonym w ubiegłym roku awansie do Tauron 1. Ligi. I to nie koniec siatkarskich emocji, ponieważ ambitną postawę zapowiadają także siatkarki AZS UMCS Volley Lublin. Ta mieszanka doświadczenia i młodości chce walczyć o awans do I ligi. Mówiąc krótko, jesteśmy coraz bardziej widoczni na siatkarskiej mapie Polski. Jesienią Lublin zorganizuje dwa Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. W hali Globus zobaczymy gwiazdy światowej siatkówki. Jestem przekonany, że będzie to wspaniała promocja zarówno tej dyscypliny sportu, jak i naszego regionu. Zapewniam, że Samorząd Województwa Lubelskiego nadal będzie wspierał rozwój siatkówki na Lubelszczyźnie – dodaje Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego

W starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski – Grupą Azoty ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle.

Oba mecze zostaną rozegrane 20 października – pierwszy rozpocznie się o godz. 17.30, drugi o godz. 20.30. Mecze można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Dystrybucją biletów na oba wydarzenia zajmie się eBilet.pl, ceny wejściówek zaczynać się będą od 29 złotych, a sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek – 4 października.

Źródło: PlusLiga, fot. P. Sumara

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply