Trener GKS-u pozostaje na stanowisku

Trener Grzegorz Słaby podpisał nową umowę z Klubem. Zespół siatkarskiego GKS-u Katowice poprowadzi w kolejnych dwóch sezonach.

  • Ta decyzja z mojej strony była formalnością. Czuję się związany z GKS-em Katowice i praca w tym Klubie w roli pierwszego trenera PlusLigowego zespołu to dla mnie spełnienie zawodowych ambicji – powiedział trener Słaby po przedłużeniu umowy z Klubem. Rodowity katowiczanin zakończył swój debiutancki sezon w roli pierwszego trenera drużyny w PlusLidze zajęciem 9. miejsca i zwycięską walką o wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Szkoleniowiec wywiązał się z zadania postawionego przez Zarząd Klubu, czyli utrzymania GKS-u Katowice w PlusLidze, a jego zespół do samego końca rundy zasadniczej walczył o miejsce w czołowej ósemce i włączenie się do walki o mistrzostwo Polski. To zgodnie zostało uznane przez media i ekspertów siatkarskich za pozytywnie zaskoczenie, biorąc pod uwagę przedsezonowe przewidywania dotyczące siatkarskiej GieKSy.

Grzegorz Słaby zaczynał swoją trenerską pracę w czasie studiów, pracując z juniorami AZS-u Katowice. W latach 2011-2014 prowadził TKS Tychy, z którym w ciągu dwóch sezonów wypracował awans do 1 ligi, zaś w 2014 roku objął funkcję pierwszego trenera TKKF Czarnych Katowice. To właśnie pod jego wodzą GKS Katowice w sezonie 2015/2016 zwyciężył w rozgrywkach 1 ligi po emocjonującym finale z SMS PZPS Spała. Przez kolejne lata Słaby pozostawał w sztabie siatkarskiej GieKSy w roli asystenta kolejno Piotra Gruszki i Dariusza Daszkiewicza aż do objęcia sterów drużyny przed startem sezonu 2020/2021.

  • Decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem nikogo nie powinna zaskoczyć. Grzegorz jest ważną postacią GKS-u od wielu lat. Najpierw wprowadził zespół do PlusLigi, później przez cztery lata wykonał tytaniczną pracę w roli drugiego trenera, a zakończone niedawno rozgrywki pokazały dobitnie, że ma wszelkie kompetencje, by prowadzić zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ciągu ostatniego roku wykonał kawał roboty. Trzeba pamiętać że objął drużynę w bardzo trudnym czasie, a mimo tego osiągnął dobry wynik. Nikt w Klubie nie miał żadnych wątpliwości, że Grzegorz Słaby powinien pozostać na stanowisku. Bardzo się cieszę z podpisanej dwuletniej umowy – podkreśla Jakub Bochenek, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u.

Inf. prasowa GKS Katowice
Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply