VNL: Argentyna pokonana. Polska wiceliderem tabeli.

Przed ostatnią rundą meczów grupowych, biało-czerwoni zajmowali 2 miejsce w tabeli, z której pierwsze 4 ekipy awansują do półfinału. Dzisiaj rozegrali mecz z Argentyną, która nie ma szans na awans. Polacy w przeszłości doznali tylko jednej porażki z Argentyną. Dlatego spodziewaliśmy się szybkiego spotkania…

Polacy mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia, sprawiając swoim serwisem kłopoty rywalom, do tego skutecznie funkcjonował atak, a w konsekwencji na przerwie technicznej był stan 8:6. Dobre przyjęcie dawało Drzyzdze możliwość uruchamiania każdej strefy w ataku, co w konsekwencji pozwoliło odskoczyć z wynikiem – 16:12. Biało-czerwoni kontrolowali wynik, jednak w końcówce mieli kłopot ze skończeniem partii. Dokonał w końcu tego Kłos atakiem z przesuniętej krótkiej.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, a po asie Losera był remis 5:5. Obie drużyny popełniały błędy własne. Po jednym z autowych ataków, akurat w tym momencie Semeniuka, był kolejny remis – 11:11. Błąd serwisowy Ramosa sprowadził drużyny na drugą przerwę techniczną – 16:15. Bardzo długą wymianę zakończył Pereyra, dając kolejny remis – 17:17. Biało-czerwoni nie mieli agresywnej zagrywki w tym secie, a przez dobrą grę obronną rywali, mieli też kłopot ze skończeniem ataku. Semeniuk ciosem ze skrzydła dał drużynie piłkę setową i ten sam siatkarz zakończył partię kontratakiem. Polacy wygrali wyrównaną partię, prowadząc 2:0 w meczu.

Trzecia partia była kontynuacją wyrównanej gry. Dopiero Kubiak zagrywką dał przewagę Polakom, a Kurek kończąc kontrę, podniósł wynik do 10:7. Dobre zawody rozgrywał Semeniuk, a w drużynie argentyńskiej najwięcej punktował Pereyra. Ekipa Heynena szybko powiększyła prowadzeni i na drugą przerwę techniczną zeszła przy stanie 16:10. Polacy w tym secie nie pozwolili Argentynie na odrobienie strat, pewnie zmierzając do zakończenia meczu stanem 3:0. Kubiak dał piłkę meczową, a spotkanie zakończył polski blok.

POLSKA – ARGENTYNA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

Polska: Kurek, Drzyzga, Kubiak, Semeniuk, Bieniek, Kłos, Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Łomacz
Argentyna: Poglajen, Conte, Loser, Ramos, Lima, De Cecco, Danani (L) oraz Pereyra, Uriarte

Przedostatni mecz fazy grupowej Polacy rozegrają jutro, tj. we wtorek o godzinie 15:00 z reprezentacją Iranu.

Fot. FIVB

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply