LM: Resovia pewna u siebie

Rzeszowianie pozostają w grze. Wygrywając u siebie mecz 4 kolejki Ligi Mistrzów, kamień spadł im z serca i nadal wszystko pozostaje w ich rękach.

Asseco Resovia Rzeszów pewnie i szybko zwyciężyła spotkanie z mistrzem Słowenii, ACH Volley Ljubljana. Goście nie mieli punktu zaczepienia w żadnym z setów. Natomiast na pochwały zasługują gospodarze, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie, co w tym sezonie nie jest oczywiste w wykonaniu rzeszowian.
Resovia wygrywając mecz 4 kolejki LM, nadal będzie liczyła się w walce o fazę play off Ligi Mistrzów. Resovia po 4 meczach zajmuje 2 miejsce w tabeli grupy B LM, ustępując Trentino. Musi jednak “uważać” na Tours, który na trzecim miejscu plasuje się z tą samą ilością punktów, a przegrywa z rzeszowianami dwoma setami.

Kolejny mecz Rzeszów rozegra na wyjeździe, właśnie z Tour i będzie to mecz o przysłowiowe “sześć punktów”. Zaplanowano go na 9 stycznia o godzinie 20.30.

Asseco Resovia Rzeszów – ACH Volley Ljubljana 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)

Resovia: Kłos (7), Kochanowski (8), Boyer (10), Drzyzga (2), Louati (13), Cebulj (13), Zatorski (libero) oraz Bucki (1), Kozub, DeFalco
ACH: Krzić, Najdić (2), Marovt (3), Koncilja (1), Gjorgiev (4), Pokersnik (6), Kovacić (libero) oraz Sket (1), Sen (10), Sesek (11)