LM: Resovia przegrywa we Francji mecz. Czy przegrała też awans?

Resovia mecz 5 kolejki Ligi Mistrzów rozegrała we Francji z Taurs, któremu niespodziewanie uległa w meczu 1 kolejki, przed własną publicznością. Można powiedzieć, że był to mecz za podwójną stawkę. To właśnie pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się kwestia awansu do baraży z drugiego miejsca. Rzeszów chcąc mieć wszystko w swoich rękach, musiał wygrać we Francji za trzy punkty. Tak się jednak nie stało.

Rzeszowianie dobrze weszli w mecz, dwukrotnie wychodzili na prowadzenie kilkoma oczkami. Diametralnie sytuacja pierwszego seta zmieniła się przy stanie 19:19, kiedy trener Fronckowiak wpuścił na boisko zmiennika. Pravert zupełnie odwrócił losy partii. Tours punktował każdym elementem, a gra Resovii się rozsypała. Skutek – porażka w secie otwarcia.

Drugi set niestety był lekcją siatkówki… dla Resovii. Polska drużyna miała problemy z przyjęciem, z kończeniem ataków, a do tego sama popełniała błędy, głównie serwisowe. W drugiej części seta seta rywale, głównie Nascimento “zamurował” skrzydłowych Resovii, o czym najboleśniej przekonał się Cebulj. Resovia przegrała już 0:2, co oznaczało, że coraz bardziej oddalała się od kolejnej rundy LM.

Kiedy wydawało się, że w 3 secie Resovia rozpoczęła swoją dobrą grę, a rywale goniąc wynik, oddali kilka punktów po błędach, ponownie wróciły bolączki rzeszowian w postaci nieskończonych ataków. Końcówka seta była grą nerwów i gry na przewagi. Emocji nie brakowało. Ostatecznie Rzeszów przegrał mecz do zera, a to oznacza, że Resovia pogrzebałam we Francji swoje szanse na awans do kolejnej rundy. Matematycznie szanse jakieś na to są, jednak musiałoby się zdarzyć wiele “zbiegów okoliczności”. Kibice mogą być rozczarowani gra siatkarzy z Podkarpacia.

Tours VB – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:18, 27:25)