ME: Pewny triumf biało-czerwonych

Polacy z trzema zwycięstwami na koncie, w czwartym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy podejmowali reprezentację Belgii. Biało-czerwoni mieli już zapewniony awans do kolejnej rundy, jednak jeszcze walczą aby awansować z pozycji lidera grupy A.

Polacy wyszli na boisko mieszanym zestawieniem podstawowych i rezerwowych zawodników. Od początku funkcjonował polski blok, co dało nam przewagę – 7:5. Polacy powiększali przewagę, a przy zagrywce Leona padły kolejne dwa oczka – 15:9. Bardzo dobrze funkcjonował biało-czerwony blok – 18:12. Polacy w tej partii od początku do końca zagrali swoje, pewnie obejmując prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanego wyniku – 8:8. Po stronie belgijskiej dobry mecz rozgrywał Tuerlinckx, zaś w naszych szeregach Łomacz dużo grał środkiem z Nowakowskim – 12:12. Belgia wyszła na prowadzenie, jednak za sprawą bloku Polacy odrobili straty – 14:17, 18:18. Polacy mimo wprowadzenia podwójnej zmiany nie potrafili odwrócić wyniku na swoją korzyść – 20:21. Kontra Kaczmarka z pierwszej piłki dała remis w ważnym momencie – 22:22. Pierwszą piłkę setową mieli w górze rywale, po ataku Deroo. Jednak Bieniek doprowadził do gry na przewagi – 24:24. Pojedynczy blok Kaczmarka zakończył partię na korzyść Polski, która prowadziła już 2:0.

Trzeci set oscylował w remisowy stan – 12:12. Dopiero Kaczmarek asem dał przewagę naszym rodakom – 14:12. Kolejne trzy oczka dołożyli blokiem, budując wyraźną przewagę – 17:12. Siatkarze zarówno na boisku, jak i w kwadracie byli w doskonałych humorach szczególnie, że zdominowali w tej partii rywali, kontrolując boiskowe wydarzenia – 21:14. Piłkę meczową wykorzystał Fornal, który wszedł na zmianę. Pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski.

W środę kolejny mecz, zagramy z Ukrainą

Polska – Belgia 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

Polska: Nowakowski, Kaczmarek, Leon, Łomacz, Kubiak, Bieniek, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Fornal, Drzyzga, Kurek, Semeniuk
Belgia: Tuerlinckx, Deroo, D’Hulst, Van de Velde, D’Heer, Desmet, Ribbens (L) oraz Verhanneman, Perin (L), ValkiersVan den Dries

Plan meczów grupy A:
7 września
g. 17:30 Serbia – Grecja
g. 20:30 Ukraina – Belgia

8 września
g. 17:30 POLSKA – UKRAINA
g. 20:30 Grecja – Portugalia