ME: Serbia z trzema punktami

Piątego dnia rywalizacji grupowej Mistrzostw Europy, w pierwszym meczu Portugalia zagrała z Serbią. Faworytami tego starcia byli Serbowie. Serbowie przed tym meczem mieli na koncie dwa zwycięstwa i porażkę z Polską, zaś Portugalia dwie porażki i jedną wygraną po tie-breaku.

Serbowie od początku spotkania bardzo dobrze zagrali na siatce, zarówno atakiem, jak i blokiem, uzyskując pewne prowadzenie – 10:14. Portugalczycy dopuszczali się również błędów własnych, a po asie Jovovicia, tablica wyników wskazywała już stan 13:22. Serbowie pewnie objęli prowadzenie w meczu, kończąc partię asem Lisinacia.

Druga partia również była grana z przewagą Serbów, ale tym razem Portugalia nie pozwoliła się zdeklasować. Dobrze spisywał się Marques. Serbia utrzymywała przewagę na poziomie trzech oczek, a po ataku Krsmanovicia w górze była piłka setowa – 20:24. Luburic zakończył seta ze skrzydła.

Trzeciego seta Portugalia rozpoczęła od punktowej zagrywki Martinsa oraz ataku Gaspara, co dało jej prowadzenie, jednak dobre ataki Serbów szybko doprowadziły do wyrównania na 5:5. Blok Portugalii ponownie dał jej przewagę – 10:8. Trwała wyrównana walka, jednak zaliczkę utrzymywała Portugalia – 18:16. Portugalia dowiozła przewagę do końca, a piłka setowa była w górze po kontrataku Marquesa. Portugalia wygrywając seta, przedłużyła spotkanie.

Serbowie w czwartej partii nie popełnili już tego błędu co wcześniej i wychodząc na przewagę, utrzymywali ją do końca. Pewnie wygrywając seta oraz cały mecz.

Portugalia – Serbia 1:3 (15:25, 21:25, 25:22, 17:25)

Wyjściowe składy:
Portugalia: Sinfronio, Marques, Da Silva, Martins, Andrades, Gasapr, Casas (L)
Serbia: Krsmanović, Ivovic, Jovovic, Peric, Luburic, Lisinac, Majstrorovic (L)

Plan meczów grupy A:
7 września
g. 17:30 Serbia – Grecja
g. 20:30 Ukraina – Belgia

8 września
g. 17:30 POLSKA – UKRAINA
g. 20:30 Grecja – Portugalia