MHJW: Mecz i cały turniej dla Włochów

Na zakończenie jubileuszowego Memoriału Huberta Wagnera reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami, którzy wygrywając ostatni mecz turnieju awansowali na pierwsze miejsce. XX Memoriał Wagnera zwyciężyła tym samym Italia. Zobaczcie jak przebiegało spotkanie Polska-Włochy.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, w której od początku obserwowaliśmy widowiskowe zagrania – 5:5. Dwa błędy ataku Polaków zrobiły różnicę trzech oczek, a Russo serwisem powiększył do stanu 8:12. Blok na Fornalu zmusił trenera Grbicia do wzięcia czasu – 12:18. Polacy nie potrafili powstrzymać Włochów, nie pomogła też zmiana rozgrywających – 16:23. Niestety autowy atak Kurka dał zwycięstwo w partii otwarcia przeciwnikom.

Drugi set rozpoczął się po błędzie rywali i bloku Kłosa i asa Fornala – 3:0. Punktową zagrywką popisał się Kochanowski, Michieletto odpowiedział ciosem z pipe’a – 8:6. Błąd Leona w ataku zza linii 3 metra dał kontakt punktowy – 8:7. Włosi doprowadzili do remisu, a Giannelli wykorzystując przechodzącą piłkę dał przewagę swojej drużynie – 10:11. Kolejne złe przyjęcie Leona i kolejna wykorzystana przez Włochów przechodząca piłka – 11:13. Włosi skutecznie grali blokiem, o czym przekonał się Fornal – 14:17. Polacy również zapunktowali blokiem, a gdy Fornal sprytnie wepchnął piłkę blokującym Włochom, był stan 17:18. Seria zepsutych serwisów z dwóch stron siatki – 22:23. Lavia dał piłkę setową Włochom, a Galassi zakończy seta.

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt – 5:5. Blok Bednorza, który zmienił Semeniuka, pozwolił Polakom wyjść na prowadzenie – 9:7. Italia doprowadziła do remisu, a punktowy blok odrócił przewagę – 11:12. Galassi zatrzymany blokiem, a błąd ataku skutkował stanem 18:16. Kontratak Śliwki powiększył różnicę do stanu 22:19. Biało-czerwoni “uratowali” partię, a piłkę setową mieli po błędzie serwisowym Sanguinettiego. Kontratak Bednorza przedłużył spotkanie.

Czwartego seta Włosi rozpoczęli zdecydowanie lepiej – 3:6. Goście byli trudni do zatrzymania na siatce, przez co utrzymywali przewagę – 8:11. Polacy mieli kłopot ze skończeniem ataków, co natychmiast w kontrze wykorzystywali rywale – 9:14. Włosi zmierzali po zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju, a tym samym po wygranie jubileuszowej edycji Memoriału Wagnera. Bednorz zaserwował asa, ale nie poderwał tym drużyny do walki – 14:18. Biało-czerwoni popełniali sporo prostych, czy komunikacyjnych błędów. Piłka meczowa na wagę triumfu Włochów w całym memoriale, była wykorzystana przez Michieletto.

POLSKA -WŁOCHY 1:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:25)

Polska: Kurek, Kłos, Leon, Kochanowski, Janusz, Fornal, Zatorski (L) oraz Łomacz, Semeniuk, Śliwka, Bednorz, Bołądź, Popiwczak (L)
Włochy: Michieletto, Giannelli, Galassi, Lavia, Romano, Russo, Balaso (L) oraz Bovolenta, Bottolo, Sanguinetti, Rinaldi