MŚ: Planowo z Koreą

Biało-czerwone po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej mistrzostw świata, w kolejnym dniu turnieju zmierzyły się z reprezentacją Korei. Koreanki mają na koncie dwie porażki i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B. Jednoznacznymi faworytkami tego meczu były podopieczne trenera Lavariniego.

Początek seta należał do Koreanek, które dobrze grały serwisem – 12:14. Jeżeli Półki miały przyjęcie, to od razu poprawiły skuteczność gry na siatce, co przełożyło się na wynik – 18:16. Koreanki dopuściły się kilku błędów, a polski blok zakończył partię.

Drugi sset tylko na początku był w miarę wyrównany. Później Półki pokazały wyższość w ataku, szybko odjeżdżając z wynikiem, który kontrolowały do końca seta. Polki bardzo dobrze zagrały blokiem. Co prawda Koreanki walcząc zniwelowały nieco różnice, jednak to biało – czerwone zdobyły jako pierwsze 25 punkt.

Trzeci set praktycznie do połowy był wyrównany, głównie za sprawą niedokładnej gry naszych rodaczek – 10:12. Podobnie jak w partii pierwszej Polki wrzuciły drugi bieg i szybko wróciły do swojej gry oraz prowadzenia 16:13. Piłkę meczową wykorzystała nasza drużyna za sprawą kontrataku.

POLSKA – Korea 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Polska: Korneluk, Witkowska, Górecka, Wołosz, Stysiak, Różański, Stenzel (L) oraz Szlagowska
Korea: Han, Yeum, Lee, Park, Lee S., Hwang, Kim (L)

W cczwartkowy wieczór reprezentacja Polski zagra kolejny mecz grupowy. Tym razem rywalkami będzie reprezentacja Dominikany i to rywalki będą faworytkami tego starcia. Początek spotkania godzina 20:30.