MŚ: Pierwsza porażka Polek

Reprezentacja Polski kobiet siatkarski mundial rozpoczęła od trzech wygranych meczów, w którym była faworytem i z zadania się wywiązała. Dzisiaj na drodze Polek stanęły Dominikanki i to one były teoretycznie faworytkami. A co pokazało boisko?

Nasze rodaczki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, bo już na początku as Różański dał wynik 4:2. Dobra, odrzucająca zagrywka utrudniała Dominikankom grę na siatce, co pozwalało Polkom na odjechanie z wynikiem – 9:6, 17:8. As Góreckiej dał piłkę setową, a po chwili Półki objęły prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale gdy Polki miały kłopot ze skończeniem ataku, Dominikanki odskoczyły na 10:12, 13:17. Techniczne kiwki dawały punkty miejscowym, do tego rywalki miały problem z przyjęciem, a wykorzystane na siatce piłki przechodzące dały kontakt punktowy. Do remisu 19:19 doprowadziła Fedusio, która wprowadzona zadaniowo zaserwowała asa. Końcówka należała jednak do Dominikanek, które za sprawą obrony miały kontrataki w górze. Kontratak właśnie doprowadził do remisu w meczu.

W trzeciej partii Polki goniły wynik przez problemy ze skończeniem własnych akcji – 15:17. Mimo, że biało – czerwone były blisko, ponownie nie potrafiły zagrać skutecznie w końcówce. Dominikana zaś zagrała dobrze w obronie, co dało jej prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set od początku był grany z korzystnym wynikiem dla rywalek – 6:8. Półki robiły co mogły by wyrównać wynik, jednak pojedyncze dobre akcje to było za mało na Dominikanki – 18:20. Dominikana miała piłkę meczową w górze po kontrataku Martinez, a pierwszą przegraną Polek przypieczętował atak blok-aut De La Cruz.

Jutro gdańską grupę czeka dzień przerwy meczowej, a w sobotę ostatnim meczem Polek w fazie grupowej będzie mecz z Turcją. Do kolejnej fazy MŚ przechodzą 3 drużyny z każdej grupy, przez co Polki mają już awans zapewniony.

POLSKA – DOMINIKANA 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

Polska: Korneluk, Witkowska, Górecka, Stysiak, Wołosz, Różański, Stenzel (L) oraz Wenerska, Gałkowska, Fedusio, Szlagowska, Alagierska-Szczepaniak

Dominikana: Marte Frica, Pena, Martinez B., Martinez J., Gonzalez Lopez, Gonzalez, Castillo (L) oraz Arias, De La Cruz, Martinez Caro, Dominguez